Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Олешківське ЛМГ


Прес-служба ДП Олешківське ЛМГ


На Цюрупинщині проходить весняна лісокультурна кампанія

З 1 березня у ДП «Цюрупинське ЛМГ» розпочалася весняна лісокультурна кампанія 2016 року. Наскільки традиційна щорічна кампанія буде тривалою, - залежить від подальших погодних умов та достатньої вологості ґрунту.


Для лісівників району успішне проведення лісокультурної кампанії 2016 року - одне з найважливіших завдань. Посадка майбутнього лісу розпочалася наприкінці лютого разом з першими теплими сонячними променями. Березень відкрив річний цикл роботи лісівників по проведенню лісокультурних робіт. На сьогоднішній день лісокультурна кампанія 2016 року триває у Цюрупинському і Костогризівському, Пролетарському і Раденському лісництвах. Сіянці сосни кримської посаджено на площі більше 16 га лісового фонду.

 

На Цюрупинщині проходить весняна лісокультурна кампанія

Як повідомила головний лісничий ДП «Цюрупинське ЛМГ» Марія Глод, п’ять лісництв роблять все можливе для організації стовідсоткового виконання плану посадки лісових культур у період весняної кампанії цього року. Садивний матеріал повністю вирощений у лісовому розсаднику Костогризівського лісництва. Вирощені півтора мільйони сіянців сосни кримської готові до висадки. В лісовому розсаднику Дніпровського лісництва вирощено садивний матеріал акації білої. Планується висадити приблизно 20 000 сіянців акації білої у цьому ж лісництві, де проводиться доповнення лісових культур створення минулих років. В цілому лісгосп забезпечений якісним посадковим матеріалом та в необхідному асортименті і додаткової потреби у посадматеріалі з інших лісорозсадників не має. Кількість вирощеного власними силами матеріалу достатня для створення лісових культур на запланованих площах.


Головне в лісокультурній кампанії – вкластися в короткі терміни її виконання, адже терміни весняної посадки дуже обмежені у зв'язку із погодними умовами. Усі лісівництва і спеціалісти без виключення зацікавлені провести лісокультурні роботи чітко і злагоджено, кинувши на це всі наявні сили. Як це вже зроблено, наприклад, у Костогризівському лісництві, де за останній зимовий і в перші березневі дні п’ять з половиною гектарів засаджено основною породою – сосною кримською. Таким чином, завдання, намічене лісництвом, сповна виконано. Свого слова з приводу обсягу лісокультурних робіт, що пролунало на одному із засідань колегії Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, дотримав і лісничий Олександр Бекер. Лісництво – у лідерах за обсягом виконаних робіт.

 

 

На Цюрупинщині проходить весняна лісокультурна кампанія
Окрім того, що ДП «Цюрупинське ЛМГ» створює лісові культури на згарищах минулих років, підприємство частково реалізує посадковий матеріал. Таким чином, говорить Марія Глод, незважаючи на відсутність бюджетного фінансування, на створення лісових культур спрямовуються кошти, що отримуються від реалізації деревини, лісопродукції та від реалізації садивного матеріалу. Так, Костогризівське лісництво безпосередньо займається вирощуванням садивного матеріалу, яким забезпечуються потреби Цюрупинського та інших лісгоспів не тільки в області. Посадковий матеріал реалізується й поза межами Херсонщини. Зацікавлені в ньому зокрема Чорноліське і Компаніївське лісові господарства Кіровоградської області.


На жаль, говорить головний лісничий, якщо до цього року необхідні кошти виділялися з державного бюджету, у минулому - гроші із запізненням, але виділилися, то в цьому році вони навіть не передбачені. Та попри всі обставини і проблеми в лісовій галузі, незважаючи на безгрошів’я на підприємстві (сьогодні після відпусток за свій рахунок спеціалісти працюють неповний робочий день), на те, що зменшується чисельність колективу, для цюрупинських лісівників, акцентує Марія Глод, основним завданням було, є і буде охорона і захист, збереження та примноження лісових багатств Херсонського краю і зокрема - Цюрупинського району. У лісівників за покликанням в душі назавжди залишається відданість справі.

 

На Цюрупинщині проходить весняна лісокультурна кампанія
На знімках: Весна на півдні - непередбачувана. Вигляне сонечко і волога з підготовлених площ зникає швидко. Тож цюрупинські лісівники роблять все можливе, щоб провести лісокультурну кампанію в оптимально сприятливий агротехнічний термін. Вони сьогодні готові виконати всі заплановані на весняний період поточного року лісокультурні роботи і сподіваються, що в короткі терміни зможуть посадити сіянці на всіх запланованих площах. І якщо наші земляки в ході весняної акції власноруч посадять хоча б одне дерево на площі майбутнього лісу, є впевненість: ліси будуть збережені і примножені!


Прес-служба ДП «Цюрупинське ЛМГ»

Оцените статью: 
+8
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО