Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Весна - час садити ліс!

Сьогодні, 20 березня, біля с. Солонці у кварталі № 53 Цюрупинського лісництва ДП «Цюрупинське ЛМГ» в рамках щорічної традиційної весняної акції висадки сіянців задля примноження лісів Херсонщини проведено доповнення лісових культур 2013 року створення на площі 18,5 га. Висаджено 20 000 сіянців сосни кримської.

 

Весна - час садити ліс!

Вранці у призначеному місті зібралися мешканці Цюрупинська та Херсону, щоб взяти участь у традиційній весняній акції щодо створення лісових насаджень.

Весна - час садити ліс!
Весна - час садити ліс!

Потім був переїзд до Солонців.

 

Весна - час садити ліс!

Не мало значення, яким чином і на якій техніці добиратися. Головне – бажання долучитися до епохальної справи. Садити ліс, а херсонський – найбільший штучно насаджений у світі, - добра справа. А добра справа і майже 300 ентузіастів – це вже запорука успіху.

 

Весна - час садити ліс!

- Як правило, висаджені на лісокультурну площу сіянці в перші рік-два пристосовуються до умов середовища і відновлюють пошкоджену при викопуванні кореневу систему. Деяка частина сіянців не приживається. У зв'язку з цим проводять доповнення лісових культур – тобто посадку лісового садивного матеріалу на місці загиблих рослин. Що ми і робимо сьогодні. Висаджуємо сіянці сосни кримської, невибагливої породи дерев, які можуть миритися з посухою і пісками. – Генадій Леонідович Дудченко, лісничий Цюрупинського лісництва.

 

Весна - час садити ліс!

- Проводимо доповнення, використовуючи спеціальне пристосування – «Меч Колесова» – досить серйозний простий інструмент, перевірений часом. За його допомогою робиться лунка, корінець сіянця неодмінно має вільно «йти» вниз, до вологи, і ні в якому разі не має бути загнутим. – Аркадій Іванович Барбатьков, провідний інженер лісогосподарства, який віддав лісовій галузі майже 45 років життя.

 

Весна - час садити ліс!
Весна - час садити ліс!

Представники Цюрупинського лісомисливського господарства повністю забезпечили учасників посадковим матеріалом, інструментом та усім необхідним для посадки. Всі охочі внести свою лепту у відновлення цюрупинського лісу розмірковують, що ж ми садимо, саджаючи ліс?

 

Весна - час садити ліс!

- Посадити дерево – це для нас свій особистий вклад у майбутнє здорового покоління, це чисте повітря і гарна природа навкруги. Ми прикрашаємо разом з усіма рідні місця і дуже сподіваємось приїжджати сюди з нашим Даніілом, коли йому буде вже не вісім місяців, як нині, а рочків шість-вісім, і спостерігати, як будуть рости сіянці, що посаджені нашими руками і за присутності сина. – Артур і Юлія Семотюк (Херсон).

 

Весна - час садити ліс!

- Ми садимо сіянці, які, сподіваємось, стануть хорошим лісом. Отже, залишаємо пам'ять про себе. В майбутньому покоління нам будуть вдячні, як ми сьогодні вдячні тим, хто садив у минулому столітті найбільший рукотворний ліс Херсонщини. – Анна і Ігор Йосипенко (депутат Херсонської обласної ради) разом із синами Тимофієм та Дмитром вже вдруге беруть участь у зеленій весняній акції (Херсон).

 

Весна - час садити ліс!

- Сьогоднішні дії небайдужих людей - це нагода привернути увагу всіх нас до важливих екологічних проблем та нагадати усім навколо про справжні цінності. – Наталя Анатоліївна Макаренко, заступник голови Цюрупинської районної державної адміністрації, разом з чоловіком та дочкою Валентиною.

 

Весна - час садити ліс!

- Відновлення і посадка лісу - це в принципі те, що стосується підвищення необхідної сьогодні так званої екологічної свідомості громадян. Всі, хто сьогодні долучився до акції, продемонстрували її. - Міський голова Цюрупинська Дмитро Воронов разом з представниками громадського об’єднання «Олешківський спас» - завзяті ініціатори проведення колективних громадських заходів щодо створення молодих лісових насаджень. Не перший рік кидають клич щодо посадки лісу, постійні спонсори акції. І нині взяли на себе витрати на паливно-мастильні матеріали, зобов'язання доставити людей до місця та організувати легкий перекус з бутербродами, чаєм та печивом з цукерками.

 

Весна - час садити ліс!

- Сьогодні тут зібралися небайдужі люди, небайдужі громадяни, які мають власну позицію. Які добре розуміють, що дерева оточують людину все її життя. Що сади й ліси дають натхнення не тільки поетам і художникам. – Світлана Вікторівна та Ігорь Іванович Скиба взяли участь в акції разом з іншими пенсіонерами.

Весна - час садити ліс!

- Це своєрідна допомога всім навколо. А школярам – привід розвинути потреби до пізнання природи. Це осмислення важливості лісу в житті кожного. Це врешті-решт виховання любові до лісових багатств і дбайливого ставлення до них. – Ірина і Андрій (Нова Каховка) разом з дочкою Александрою вперше на подібному заходу, але з великим натхненням та добрим настроєм їхали до Цюрупинська.

 

Весна - час садити ліс!

- Ліс важливо не лише посадити. Його треба вберегти від спекотного літа, від пожеж, шкідників. Але сьогоднішній процес – незабутній. Відчуваємо, що причетні до дуже важливого для усіх навкруги. – Олексій Руднєв з сином Андрієм (Цюрупинськ).

 

Весна - час садити ліс!

- Сподіваюсь, сьогоднішній загальний порив зміниться пізніше надзвичайними почуттями, коли ми будемо бачити, як адаптуються сіянці, як через десять років маленькі сосонки, що вміщуються нині в долоню, виростуть на півтора метри. – Валентина Павлівна Таранова, директор Цюрупинського районного центру зайнятості, разом із сім’ями колег посадили сьогодні не одну сотню майбутніх красунь-сосен.

 

Весна - час садити ліс!

- Будемо сподіватися, що посаджені нами сіянці будуть відрізнятися більш інтенсивним зростанням, підвищеною стійкістю і довговічністю. – Подружжя Брекало лише рік живуть у Цюрупинську, переїхали до нашого міста зі Львова, закохані у херсонські ліси і просто не могли бути осторонь від сьогоднішніх подій.

Весна - час садити ліс!

- Відчуття переповнюють. А що стоїть за почуттям емоційного задоволення і самореалізації! Це потрібно обов’язково попробувати. Як це зробили ми, прочитавши оголошення у дитячому садочку. – Катерина Васильчук із п’ятирічною дочкою Софійкою (Цюрупинськ).

 

Весна - час садити ліс!

- У Херсонській області в основному хвойні насадження із середньовіковими соснами. Нехай кожен сам собі відповість на запитання, хто побачить висаджені сьогодні сіянці у такому ж віці? Оце і є головне, для чого ми тут збиралися. – Тато десятирічного Івана (4 клас) та семирічної Ярослави (2 клас) залишився за кадром. Разом з дітьми сім’я Кучерових (Херсон) вдруге беруть участь у цюрупинській акції.

 

Весна - час садити ліс!

Навіть військові, які щойно повернулися з місць АТО і перебувають на Раденському військовому полігоні, не залишилися осторонь від заходу на околиці Солонців.
Залишається хіба що додати, що такі колективні активні дії щодо поліпшення екологічної ситуації на Херсонщині та Цюрупинщині викликають повагу і заслуговують на увагу з боку і населення, і засобів масової інформації, представники яких теж не втрималися від садіння сіянців сосни.

 

Весна - час садити ліс!

Журналіст Олена Юдіна (добре відома читачам за програмою «Ранок» на ХОДТРК «Скіфія») і оператор Артем Ковальчук, журналіст Марина Савченко (канал «Україна-24») впевнені, що учасники – ентузіасти сьогоднішньої акції ще довгі роки будуть спостерігати, як молодий хвойний ліс, власноруч посаджений 20 березня 2016 року, буде «дорослішати» і тягтися вгору...

Прес-служба ДП «Цюрупинське ЛМГ»

P.S. Колектив ДП «Цюрупинське ЛМГ» висловлює щиру подяку кожному учаснику акції, хто власноруч долучився до висадки сіянців сосни кримської задля майбутнього зеленого багатства Херсонщини.

 

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"