Олешківське ЛМГ > Підготовка до пожежонебезпечного періоду розпочалася завчасно, але..

Підготовка до пожежонебезпечного періоду розпочалася завчасно, але..


18 березня, 11:06.

Підготовка до пожежонебезпечного періоду 2016 року в ДП «Цюрупинське ЛМГ» розпочалася завчасно, незважаючи на економічну ситуацію та брак бюджетних коштів. От тільки підготовка проводиться в частині оформлення технічної документації. Так, на підприємстві розроблені та оновлені технічна документація, мобілізаційно – оперативний план ліквідації лісових пожеж, проведено навчання з лісовою охороною, обстежені існуючі водойми, направлені листи суміжним користувачам та ін.

 

Підготовка до пожежонебезпечного періоду  розпочалася завчасно, але..

Принаймні державне підприємство докладає максимум зусиль для виконання поставлених завдань за рахунок отримання власних коштів, вони спрямовуються на створення лісових культур. А ось здійснити першочергові попереджувальні заходи з охорони лісу від пожеж, стовідсотково укомплектувати особовим складом 5 лісопожежних станцій, забезпечити спостереження на 6 пожежо-спостережних вежах та організувати чергування на них, заправити протипожежну техніку паливно-мастильними матеріалами при повній відсутності бюджетного фінансування недосяжно. Як і неможливо в повних обсягах провести профілактичні заходи з охорони лісу від пожеж. На сьогоднішній день існуючі мінералізовані смуги виконують свої функції частково. Для запобігання пожежам необхідно влаштувати майже 500 км нових мінералізованих смуг та провести догляд за існуючими мінсмугами - 2700 км.

Підготовка до пожежонебезпечного періоду  розпочалася завчасно, але..


Проблема для лісомисливського господарства на сьогодні і відшкодування затрат, які утворюються внаслідок гасіння пожеж на землях інших користувачів. Існує необхідність в тому, щоб сільські Костогризівська, Козачелагерськуа, Раденська, Підстепенська, Солонцівська ради та Цюрупинська міська ради обов'язково виконували завдання відповідно мобілізаційно – оперативного плану ліквідації лісових пожеж на 2016 рік. Також важливо вирішення питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності землекористувачів, які допускають випалювання стерні та сухої рослинності на землях, що межують із державним лісовим фондом.

Зазвичай пожежонебезпечний період у Цюрупинському ЛМГ триває з середини березня до листопада, змінюючись в окремі роки залежно від погодних умов. Протягом пожежонебезпечного періоду лісова охорона виявляє та ліквідовує від 25 до 40 пожеж на території держлісфонду та майже в тій же кількості – пожежі, які створюють загрозу лісовим насадженням на територіях інших користувачів. Вже у цьому році виявлено та ліквідовано 2 пожежі на землях інших користувачів на площі двох гектарів.

Майже половина загальної площі ДП «Цюрупинське ЛМГ» (15,5 тис. га) вкрита лісовою рослинністю, де головна лісоутворююча порода (80%) – шпилькові насадження або сосна (12,3 тис. га). Через складні природно-кліматичні умови півдня лісові насадження нашого регіону мають надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки. І це вимагає постійної уваги з боку лісогосподарського підприємства щодо проведення профілактичних заходів по охороні лісів від пожеж і збереження їх від вогню.

Але при всій відповідальності виконувати основні функції з охорони лісових насаджень, лісовідновлення та проведення лісозахисних заходів, що покладені на лісову охорону державою, в умовах нинішньої абсолютної відсутності бюджетного фінансування неможливо. Брак бюджетних грошей убивчо позначається на зусиллях лісівників вже на початку пожежонебезпечного сезону. Невже наш край, де у післявоєнні часи були зупинені сипучі піски неймовірними зусиллями ентузіастів, науковців та спеціалістами лісогосподарств, сам на сам залишиться турбуватися щодо збереження та примноження рукотворних херсонських лісів?! Поки відповіді на це питання немає і з кожним днем тане упевненість щодо очікувань.

Прес-служба ДП «Цюрупинське ЛМГ»


Вернуться назад