Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Шлях України – це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія – це крок до мрії. Протягом віків українці були учасниками безлічі подій, суть яких була у боротьбі проти поневолювачів, загарбників за волю та незалежність України. Ми - нащадки величного народу українського повинні знати свою історію та пам’ятати якою ціною дісталася нам наша воля, адже та нація, яка не знає свого минулого, не має майбутнього.


Багато різних думок існує про те звідки походить Україна...

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Сьогодні важкий час для нашої країни. Та ми знову невтомно доводимо, що ми - господарі на власній землі, землі, що колись називалась Київською Руссю. І не зважаючи на те, що наші Східні сусіди звикли називати Київську Русь «матерью городов русских», ми напевне знаємо, що ці землі завжди належали нам, українцям.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Саме ця тема була взята за основу цьогорічного звітного концерту народних аматорських колективів Цюрупинського району, що відбувся 5 квітня 2015 року в великій залі Цюрупинського Центру культури та дозвілля ім. Т. Г. Шевченка під назвою «Як Київська Русь Україною стала».


Глядачі та члени журі мали змогу разом з самодіяльними артистами пройти весь тернистий шлях нашої країни від Київської Русі до сьогодення, згадати найвідданіших синів та дочок України, борців за свободу, незалежність та єдність земель наших і переконатись, що Київська Русь – праматір міст українських.

 

До уваги членів журі заходу на першому та другому поверсі Центру культури та дозвілля було представлено тематичні виставки декоративно- ужиткового мистецтва і сувенірної продукції «Тяжкий шлях твій,Україно». Там можна було побачити вишиті портрети Т.Г.Шевченка, декоративні композиції, вироби з гіпсу, войлока, дерева, лози, квілінг, картини зі стрічок та бісеру, декоративні вироби зі шпагату, ниток, проволоки. На другому поверсі також розмістили спеціально виготовлені декоративні панно.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Перед початком концерту у фойє Центру культури та дозвілля гостей свята зустрічав зразковий духовий оркестр Цюрупинського ЦКД.
Концертна програма тривала більше 5-ти годин і складалася з 77-ми номерів. На звітний концерт прибули представники з 9-ти клубних закладів району,а також Цюрупинського ЦКД, які представили на огляд журі усі жанри, а саме: 5 вокальних ансамблів, 3 ансамблі народної пісні, 4 фольклорних колективи, 5 хореографічних , 4 інструментальних, 3 театральні колективи та 2 вокально-естрадні студії.


Сам концерт складався з 12-ти блоків, кожен з яких висвітлював один з етапів становлення української державності, починаючи з періоду Київської Русі і закінчуючи сучасними подіями на Сході.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Дійство, що відбувалося на сцені захоплювало з перших хвилин. Змінювались декорації, костюми учасників, відео-супровід відповідно до періоду який відтворювався на сцені. І це справляло враження, що ніби самі глядачі були учасниками всіх тих подій.
Глядачі, затамувавши подих, слідкували за виступами на сцені.


Яскравим початком концерту стала вокально-хореографічна композиція «Славянская рать» у виконанні народного ансамблю народного танцю «Любисток», керівник Заслужений працівник культури України І.Іванушкіна, народного ансамблю сучасного танцю «Березіль», керівник Д.Іванушкіна та квартету народного фольк-гурту «Олешшя», керівник С.Каталкін Цюрупинського ЦКД.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Червоною ниткою проходить образ України, яка пройшла свій нелегкий тернистий шлях до своєї найзаповітнішої мрії – бути незалежною, суверенною та вільною. І за всі часи і роки життя стала ще мужнішою та лишилася непокірною.

 

Кожен народ повинен знати свою історію, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.
Ми пам’ятаємо свою історію, повертаємось до її витоків. Ми нащадки славного козацтва, щирі і дужі, волелюбні та запальні пишаємось тим, що дух козацький, сила і гордість за своїх предків не покинули нашу Україну.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Період козацької доби на сцені відтворили учасники народних драматичних колективів. Цій темі присвятили свої виступи: народний аматорський колектив «Троїсті музики» Н.Маячківського СБК, народний вокальний ансамбль «Берегиня» Щасливського СБК, народний вокальний ансамбль «Калинонька» Подокалинівського СБК, вокальний ансамбль «Зорецвіт» К.Лагерського СБК та народний ансамбль народної пісні «Веселі чалбасчани» Виноградівського СБК.


Незабутнє враження на глядачів справило виконання таких творів, як «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Вітре буйний» на слова Т.Г.Шевченка які презентував зведений хор народних колективів Цюрупинського району у супроводі оркестру народних інструментів Цюрупинського ЦКД під керівництвом Є.Лафьорова. Емоції викликані виконанням цих творів були настільки сильні, що глядачі не могли стримувати сліз.
Гордість за велич та прагнення до свободи нашої неньки України переповнювали серця всіх присутніх.
Сподобалось молоді та навіть людям старшого покоління несподіване виконання пісні «Думи мої, думи» в стилі реп, солістом вокальної студії «Мелодія» Цюрупинського ЦКД Максима Пономаренка.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Душевну тривогу та сльози викликала у глядачів театралізована композиція «Голодомор». Серце стискалось від болю за ті страшні сторінки історії, що пережив наш народ.


Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Ці трагічні події відтворили в піснях народний фольклорний колектив «Червона калина» Підстепненського СБК, народний вокальний ансамбль «Калинонька» П.Калинівського СБК та народний ансамбль народного танцю «Любисток» Цюрупинського ЦКД в хореографічній композиції «Материнські рушники».
Сьогодні складний для нашої країни час. Але незважаючи на те, що за вікном розриваються снаряди та гинуть наші солдати, люди не забувають прості життєві істини – любов, взаєморозуміння і підтримка.


Ми, українці, завжди були миролюбивим народом і ніколи не хотіли війни. Саме про це говорили своїм виступом учасники дитячої зразкової вокально-естрадної студії «Сузір’я» Цюрупинського ЦКД «Ми за мир».

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Не можна не відзначити того, що творчий задум був дуже вдалим і цікавим. Концерт вразив глядачів яскравістю світлових ефектів, професійністю звукового та музичного оформлення, розмаїттям гарних сценічних костюмів. Обличчя артистів світилися радістю й гордістю, що вони є учасниками такого заходу, який пройшов на єдиному подиху.


До речі, був аншлаг: 450 місць в залі вщент заповнилися людьми, деякі глядачі навіть стояли на сходинках.
Танці у виконанні народного ансамблю народного танцю «Любисток», керівник Заслужений працівник культури І.Іванушкіна, народного ансамблю сучасного танцю «Березіль» та дитячого зразкового ансамблю танцю «Веселка», керівник Д.Іванушкіна., на цьому звітному концерті були справжніми родзинками.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

Загальне враження довершила комфортна концертна зала Центру культури та дозвілля, в якій панувала атмосфера уваги та доброзичливості.
Свято завершилося прекрасними вокально-хореографічними номерами «З Україною в серці» та «Україна – це ми» у виконанні солістів вокальної студії «Мелодія», народного ансамблю народної пісні «Червона калина», народного ансамблю сучасного танцю «Березіль» та зразкового ансамблю танцю «Веселка» Цюрупинського ЦКД, що стали прекрасним закінченням звіту-концерту, присвяченого рідній країні.


А крапкою у цьому грандіозному дійстві стали слова України - матері:


«Легенд багато – та правда одна:
Русь Київська стояла, у віках була.
Не треба ворогам вже так горлати:
Де витоки Вкраїни й де ваша мати».


Кожен глядач виходячи із зали не залишився байдужим, а був схвильований, розтривожений всім тим, що побачив і пережив. Це пройшло крізь серце і душу.

 

Звітний концерт Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала»

В піднесеному настрої, з патріотичним почуттям гордості за своїх предків, за державу, яку нелегко побороти ворогам залишали глядачі Центр культури та дозвілля.

Велична, сильна Україно!
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

Оцените статью: 
+2
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ
Fatal error: Call to a member function get_error_string() on a non-object in /var/www/boss/data/www/05542online.com/rss-php/simplepie.inc on line 1787