Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


Цюрупинщина знову ярмаркує у Великих Сорочинцях

Пропустити Сорочинський ярмарок – ледь не гріх для кожного українця, а аматора тим паче. Це як проігнорувати Ейфелеву вежу, будучи в Парижі.

Ярмаркують українці віками. Ще два століття тому центрів продажу товарів майстрів народних промислів було декілька тисяч. І Великі Сорочинці, на той час Краснопіль, не вирізнялися ані розмахом торгівлі, ані надто ексклюзивним асортиментом.

Певне, так усе й лишилося б, якби у Сорочинцях на початку 19 століття не народився Микола Гоголь. Ставши письменником він навік прославив особливості місцевого ярмаркування.

Нині, як і сто років тому, "Сорочинський ярмарок" щороку наприкінці серпня збирає гостей у затишному селищі на Полтавщині. Великі Сорочинці в ці дні перетворюються на велике святкове містечко, з піснями, танцями, розвагами і, звісно ж, смачною національною кухнею. Як і колись, на ярмарок з'їжджаються тисячі відвідувачів з різних куточків України.

Цюрупинщина знову ярмаркує у Великих Сорочинцях

Народні майстри везуть сюди різноманітні вироби народного промислу, а куховари готують безліч смачних страв національної української кухні. Тут вас почастують і справжнім українським борщем, і варениками зі сметаною, і, звісно ж, українським салом та ковбасою.

Цюрупинський район на Національному Сорочинському ярмарку постійно презентують кращі колективи Центру культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка. Це народний ансамбль танцю «Любисток», керівник заслужений працівник культури України, відмінник освіти України Ірина Іванушкіна (2012р-ІІ місце, 2013р-І місце), народний ансамбль сучасного танцю «Березіль», керівник Дар’я Іванушкіна (2013р-І місце), фольк-гурт «Олешшя», керівник Антоніна Потужня (2012р-І місце, 2013р- Гран Прі), солісти Центру культури та дозвілля: Катерина Ірхіна, Тетяна Коротка, Антоніна Потужня, Костянтин Чернов.

Учасниками Сорочинського ярмарку були також колективи сільських клубних закладів:
- народний вокальний гурт «Чисті криниці» Великокопанівського СБК, керівник заслужений працівник культури України Тетяна Собко (2010р- Гран Прі);
- жіночий вокальний ансамбль «Мелодія душі» Великокопанівського СБК, керівник Людмила Задніпряна (2011р – 3місце);
- народний ансамбль народної пісні «Козачка» Козачелагерського СБК, керівник Раїса Осадча (2008р – І місце, 2011р – Гран Прі);
- народний фольклорний колектив «Червона калина» Підстепненського СБК, керівник Наталія Чайка (2011р. – ІІІ місце);
- народний фольклорний колектив «Золоте Гроно» Раденського СБК, керівник заслужений працівник культури України Наталія Ремішевська;

Цього року ярмарок проходив з 18 по 23 серпня. Програма була дуже насичена: численні майстер-класи, що давали можливість гостям ярмарку власноруч приготувати традиційну українську страву, створити ляльку-мотанку, зліпити свічку, зробити на гончарному верстаті глечик, а також створити своїми руками інші різні сувеніри і прикраси, обереги та іграшки.

Для любителів потанцювати проходив майстер-клас з українського гопака та ярмаркова дискотека.

Цюрупинщину на фестивалі народної творчості в рамках Національного Сорочинського ярмарку представляв вокальний ансамбль «Зоревіт», Козачелагерського СБК керівник Ірина Коноваленко.

Цюрупинщина знову ярмаркує у Великих Сорочинцях

19 серпня у святі Яблуневого Спаса на «Великій сцені» приймали участь 43 колективи з різних куточків України. За підсумкам голосування журі вокальний ансамбль «Зоревіт» нагороджено Грамотою за перше місце у Фестивалі народної творчості в рамках Національного Сорочинського ярмарку у номінації «народний спів».
Оцените статью: 
+5
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО