Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

ВИХОВУЄМО ІНФОРМАЦІЙНУ КУЛЬТУРУ ШКОЛЯРІВ!

Велика –бо користь від навчання книжкою.
Книги – мов ріки, що наповнюють собою увесь світ;
Це джерело мудрості, в книгах – бездонна глибина.
(«Повість минулих літ»)


Сьогодні, у роки бурхливого інформаційного буму, гостро постає питання: чи потрібно читати книги?

Багато людей схиляються до думки, що для розвитку особистості достатньо передивитися цікаві телепередачі та посидіти біля комп’ютера. Так, читати можна й в Інтернеті, але паперову книгу не замінить ніякий сучасний гаджет.

21 століття – це час високих технологій. Література для дітей змінила свій зовнішній вигляд, стала більш яскравою, вишуканою, якісною. Але такою як зараз книга прийшла до нас не відразу. У минулому у неї було багато прообразів.

Про складний, тернистий шлях книги розповіли працівники Цюрупинської районної бібліотеки для дітей учням третіх класів Цюрупинської ЗОШ №2 під час медіа подорожі «Історія виникнення книги».

Діти дізналися, що в далекі часи, коли люди не вміли ні писати, ні читати, свої закони і вірування вони зберігали в пам’яті і переказували із покоління в покоління. Потім з’явилися інші способи передачі інформації – вузликове письмо, письмо в малюнках та найстаріші зображувальні знаки єгипетського письма - ієрогліфи. А за 700 років до нашої ери з’явився перший алфавіт.

Подорожуючи по країнах і народах, букви з каміння переходили на папірус, з папірусу на воскову дощечку, з воскової дощечки на пергамент, а з пергаменту – на папір.

Медіа подорож супроводжувалася цікавими відео матеріалами: «Історія речей. Книга.», «Как делают бумагу?», «Як твориться книга».

З великим задоволенням діти відповідали на запитання вікторини, згадавши Ярослава Мудрого, який заснував першу бібліотеку в Київській Русі, Івана Федорова, який у 1574 році випустив першу українську друковану книгу «Апостол» та домашнього птаха, пером якого раніше писали.

Неможливо уявити собі життя людини без книги. Яким би не був її формат, як і раніше, книга має виховувати, повчати, прививати естетичні смаки та культурні цінності.

Завідуюча Цюрупинської
районної бібліотеки для дітей

Л.І. Ямпольська


ВИХОВУЄМО  ІНФОРМАЦІЙНУ КУЛЬТУРУ ШКОЛЯРІВ!
ВИХОВУЄМО  ІНФОРМАЦІЙНУ КУЛЬТУРУ ШКОЛЯРІВ!
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"