Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


Майстер-клас для викладачів духових інструментів в Олешках

«Сповзла зі сцени повагом завіса, прожектори зі світлом заграють...
Зібралось люду і з села, і з міста, щоб упіймати нот глибоку суть.
Емоції і захват - меж немає, коли наш духовий оркестр заграє…»


На майстер клас «Форми та методи роботи з дитячим духовим оркестром в світі сучасності», що пройшов 14 лютого на базі нашої школи, за підтримки начальника відділу культури Олешківської РДА Іванушкіної І.В., завітали методист ОНМЦКіМ Бабенко К.В.,керівники духових оркестрів та викладачі духових інструментів ШЕВ області.

« Доброго дня шановні колеги та гості!» – такими словами звернувся до поважного зібрання керівник духового оркестру Олешківської дитячої музичної школи, викладач першої категорії, Кліщовий Андрій Олександрович. Перед початком роботи він розповів присутнім про відділ духових інструментів та духовий оркестр школи:

«На відділі духових та ударних інструментів на даний момент навчається 28 учнів. Це, звичайно, не так багато як в міських школах і діти всі дуже різні. Але вони постійно беруть активну участь в різноманітних конкурсах виконавців на духових та ударних інструментах та отримують призові місця. Щорічно, випускники нашої школи вступають до музичного училища, училища культури та у вищі учбові заклади.

Сьогодні на відділі духових та ударних інструментів працює потужній викладацький склад. Це завідуючий відділом - Кліщовий Андрій Олександрович, викладачі – Гуров Юрій Дмитрович та Дудка Валентин Іванович. Допомогу в роботі відділу надають концертмейстери, які супроводжують виступи учнів.

Дитячий зразковий духовий оркестр було створено у вересні 2007 року. Ініціатором та першим керівником колективу був ветеран праці, викладач музичної школи Гуров Юрій Дмитрович. Це чудова людина, професіонал своєї справи та дуже великий ентузіаст. Завдяки його золотим рукам підтримується робочий стан інструментів та нотна література. Свою душу вкладає в роботу духового оркестру Дудка Валентин Іванович. Це педагог з багаторічним стажем роботи в музичній школі, який своїм прикладом виховує в дітях любов до музики.

На початку відродження оркестру учасників було небагато, але поступово з кожним роком його склад стає стабільнішим від 20 до 25 учнів. Серед учасників оркестру не тільки учні духового, але і інших відділів (фортепіанного, струнного, народного).

На сьогоднішній день це колектив, де кожен учень вболіває за всіх і несе особисту відповідальність за себе.

Репертуар оркестру досить різноманітний. Від невеликих маршів та вальсів до досить складних концертних творів. Колектив приймає активну участь у святкових заходах міста та району. Тричі отримував звання лауреата обласного конкурсу «Сурми грають над Дніпром» в місті Каховка.»


Тож учасники семінару, після невеличкої розповіді про колектив та екскурс в історію духових оркестрів розпочали практичну роботу, де змогли подивитись на: підготовку оркестру до репетиції, методику викладання при настроюванні та розігруванні; принципи добору художнього репертуару та практичну робота над маршем А. Школяра «Новачок». Кожен розділ супроводжувався «живим» звучанням духового оркестру.

При розгляді теми використання комп’ютерних технологій в роботі керівника оркестру слухачі переглянули відео матеріали виступів оркестру різних років та змогли поспілкуватися між собою.

Робота проходила невимушено і різноманітно. Глядачі переходили з однієї аудиторії в іншу, де за допомогою творчих працівників ЦКД була створена прекрасна атмосфера.

А завершився майстер-клас виступом естрадного оркестру школи та духового оркестру Херсонського училища культури, що стало приємним подарунком для глядачів.

Підсумовуючи захід, Кліщовий А.О сказав: « Робота з духовим оркестром – це захоплюючий творчий процес, який при грамотній постановці, приносить естетичне задоволення всім його учасникам: керівнику, викладачам, які вкладають душу у своїх учнів, оркестрантам та, звичайно, глядачам. Адже тільки вони можуть гідно оцінити якість виконаної роботи колективу».

Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Майстер-клас для викладачів духових інструментів  в Олешках
Оцените статью: 
+9
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ
Fatal error: Call to a member function get_error_string() on a non-object in /var/www/boss/data/www/05542online.com/rss-php/simplepie.inc on line 1787