Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


Продовжуємо комплексне вивчення діяльності публічних бібліотек району

Спеціалісти районних бібліотек продовжують комплексне вивчення діяльності сільських та селищних бібліотек. Здійснені виїзди в бібліотечні заклади Подокалинівської, Виноградівської та Тарасівської сільських рад.

Під час виїздів було проаналізовано стан бібліотечного фонду, довідково-бібліографічний апарат, репертуар періодичних видань, стан приміщень, комп’ютеризація бібліотек.

Наразі, на фоні відвіданих цього разу бібліотечних закладів, найбільше відповідають потребам часу бібліотеки Тарасівської сільської ради. Тут приділяється велика увага покращенню матеріально-технічної бази бібліотек: Клинівська та Тарасівська сільські бібліотеки оснащені комп’ютерами, щороку виділяються кошти на придбання літератури та передплату періодичних видань.

Виноградівська сільська бібліотека для дорослих також обладнана комп’ютером, підключеним до мережі Інтернет.

Головним складовим елементом в бібліотеках, як культурне надбання держави, є документні ресурси. Зважаючи на історичні зміни, що відбулися в суспільстві, частина бібліотечного фонду втратила свою актуальність і потребує поповнення сучасними виданнями.

Репертуар періодичних видань, що надходить до бібліотек, лише частково задовольняє запити користувачів. В бібліотеки надходить від 2 до 7 назв періодичних видань, а це дуже мало.

Нажаль, на поповнення фондів новою літературою виділяються недостатні кошти. Бібліотеки Виноградівської сільської ради зовсім не комплектуються новою літературою. Позитивним в роботі Подокалинівської та Старомаячківської бібліотек є те, що вперше за багато років заплановані кошти на придбання літератури та передплату періодичних видань.

Подокалинівська та Тарасівська сільські бібліотеки проводять планові перевірки бібліотечних фондів. Проведення переобліків планується в Старомаячківській, Виноградівській для дітей та Виноградівській для дорослих сільських бібліотеках.

Викликає занепокоєння стан приміщення Старомаячківської сільської бібліотеки, яке знаходиться майже в аварійному стані. Вирішується питання про переведення бібліотеки в приміщення сільського клубу, але це буде можливо тільки після здійснення капітального ремонту приміщення СБК.

Важливою формою роботи відвіданих бібліотек є діяльність клубів за інтересами: «Тарасівчаночка» (Тарасівська сільська бібліотека ), «Пам’ять» (Виноградівська сільська бібліотека для дорослих), «Світлячок» (Виноградівська сільська бібліотека для дітей), «Калинка» (Подокалинівська сільська бібліотека).

Соціокультурні заходи бібліотеки проводять у співпраці з сільськими будинками культури та закладами освітянської галузі.

Аналіз діяльності бібліотечних закладів показує, що єдиною і найважливішою умовою трансформації діяльності бібліотек є комп’ютеризація, яка має забезпечити поповнення інформаційного потенціалу бібліотек та підвищення ефективності обслуговування населення.

В рамках комплексного вивчення діяльності бібліотек надані необхідні методичні рекомендації з питань організації та проведення планових перевірок бібліотечних фондів, візуального оформлення та організації роботи з довідково –бібліографічним апаратом бібліотек.

За підсумками виїздів складені довідки.

Продовжуємо комплексне вивчення діяльності публічних бібліотек району
Продовжуємо комплексне вивчення діяльності публічних бібліотек району
Продовжуємо комплексне вивчення діяльності публічних бібліотек району
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО