Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Найкраще місце на Землі – Олешшя!

Олешківський край – найкраще місце на Землі. Так вважають дев’ятикласники Олешківської гімназії – учасники профіквестівської команди «MADE IN ОЛЕШШЯ».

Працюючи над реалізацією «Обласного профіквесту «В долонях степу і Дніпра», організаторами якого в нашому районі є районний центр зайнятості, відділ освіти та відділ культури Олешківської РДА, районна бібліотека для дітей, члени команди вивчали історичну та культурну спадщину рідного краю, знайомилися з його природними багатствами.

На території нашого району розташовані Олешківські піски – другий за розмірами піщаний масив і фактично єдина повноцінна напівпустеля Європи. Влітку, у найспекотніші дні, пісок нагрівається до 75°С.

200 гектарів гарячого піщаного моря ховають на своєму дні багато таємниць людської бездумності та мудрості, трагедій та слави, смерті і безсмертя…

З Олешками пов'язана історія Запорізької Січі останнього періоду її існування. На східній околиці міста, біля розгалуження річок Чайка та Лазня, знаходяться залишки Запорізької Олешківської Січі. Її засновано частиною запорожців на чолі з кошовим Костем Гордієнком після знищення Кам'янської Січі. Олешківська Січ була утворена у 1711 році і проіснувала до 1728 року. На цьому місці встановлено пам'ятний знак – дзвін.

Дух козацький, сила і гордість за своїх предків не покинули наші місця. І саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст нашої місцевості в Олешках щорічно проходить обласний фестиваль народної творчості «Козацькому роду нема переводу».

Сьогодні великою силою у світі є релігія. Вона культивує людські почуття любові, добра, терпимості, співчуття, милосердя, обов'язку, справедливості.

У храмі рівноапостольної Ніни знаходяться мощі блаженної Домніки Олешківської, яка бачила невидиме, як видиме, і прийдешнє, як сьогодення. Будівництво храму проводиться на землі, де у минулому столітті діяв Свято-Успенський жіночий монастир. До святої Домніки звертаються за поміччю прочани та паломники з різних місць України.

Останнім часом в авангарді наукових пошуків перебуває наївізм – стиль творчості самодіяльних художників, які не одержали професійну освіту. Одним із мистецьких феноменів Херсонщини є творчість Поліни Райко.

«Я щаслива тоді, коли малюю», – казала Поліна Райко, мешканка нашого міста. У свої 70 років вона йшла у плавні річки за городом і там спілкувалася з птахами. В очереті серед співу птахів знаходила душевний спокій і розраду. Поступово цю атмосферу переносила у свою хату, де за допомогою емалевих фарб творила на стінах свій світ, пропущений через душу та уяву.

За своїми природними і кліматичними умовами наш край належить до числа унікальних куточків світу. На території Олешківського району існує низка цілющих озер. Неподалік сел Раденськ, Челбурда, Підстепне, Піщанівка, у мальовничій околиці плескають хвильками озерця, грязь та вода яких лікує хвороби шкіри та суглобів.

Наш край багатий на дива та чудові куточки природи. У селі Кринки Олешківського району любив відпочивати український письменник-гуморист, автор «Мисливських усмішок» Остап Вишня. У 1950-х роках знаменитий майстер сатири та гумору їздив сюди на полювання і риболовлю і увічнив дніпровські плавні фразою: «Хто куди, а я в Кринки!».

Олешківська Січ, Свято-Успенський жіночий монастир, блаженна Домна Олешківська… Це лише маленька частка унікальності нашого краю. Це – минуле.

А сьогодні, давнє і водночас молоде місто Олешки зачаровує своєю красою, притягує туристів – не тільки поціновувачів мистецтва, паломників, пошуковців, а й рибалок, грибників та просто бажаючих насолодитися єднанням з природою та скуштувати фірмових смаколиків за давніми козацькими рецептами.

У ресторані «ПАН АТАМАН» вас почастують авторською українською кухнею. Стилізований український інтер’єр, музичний супровід вечорів та душевна атмосфера. Унікальний смак традиційних українських страв, ексклюзивні рецепти народної української кухні.

Найкращий відпочинок, який може дозволити собі кожна людина – це відпочинок на природі. На базі зеленого туризму «Чумацька криниця» в урочищі «Ближній Карабай» на вас чекає справжня лісова казка. Тут ви скуштуєте страви з вогнища, прогуляєтеся верхи, назбираєте в лісі грибів, а взимку побуваєте в резиденції Діда Мороза. А у кінному клубі "Grand Prix" ви зможете поспілкування з благородними та граційними тваринами та помилуватися куточками первозданної природи.

Місто Олешки та його унікальні піски все більше і більше приваблюють любителів екстремальних видів спорту.

У нас проходять чемпіонати України з мотокросу «МХ-ТАVRIYA» та джип-спринту Ukrainian Raid Series «Олешківська січ». Надзвичайний драйв, екшен та море незабутніх вражень!

Історія рідного краю – невід'ємна частина життя кожного з нас. Тож, давайте разом зацікавимо світ тим, що маємо і запросимо до нас гостей з України та усіх куточків світу.

Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Найкраще місце на Землі – Олешшя!
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"