Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактика цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

У День пам’яті проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшій передачі ВІЛ.

23 травня 2017 року на базі Олешківської міської бібліотеки № 2 провідним бібліотекарем, спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та соціальним працівником ХОБФ «Мангуст» було організовано і проведено для читачів та гостей бібліотеки цикл заходів:
1. Книжкова виставка «Про СНІД на весь голос» ;
2.Бесіда - діалог «Світова загроза» ;
3.Вулична акція «Правда про СНІД» ;
4. Відеолекторій «Бережи любов» ;
5. Анкетування «Що ви знаєте про СНІД», «Що таке ВІЛ, і як захистити себе? .

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи до організму і розмножуючись, він руйнує імунну систему, яка відповідає за боротьбу з інфекціями. З часом у ВІЛ-інфікованої людини знижується здатність чинити опір будь-яким захворюванням. СНІД - синдром набутого імунодефіциту – завершальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції. Симптоми виникають внаслідок ураження імунної системи вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).У концентрації, достатній для інфікування інших людей, ВІЛ знаходиться в спермі та вагінальних виділеннях, в крові, грудному молоці.

Добровільне Консультування та Тестування на ВІЛ – це консультативна допомога в питаннях поширення ВІЛ та заходах профілактики, оцінці особистого ризику інфікування ВІЛ, сприяння в прийнятті самостійного рішення про тестування на ВІЛ, визначення ВІЛ-статусу, допомога у формуванні більш безпечної поведінки.
ПЕРЕВІР СЕБЕ

Ця анкета є конфіденційною. Вона допоможе вам визначити, чи є ваша поведінка ризикованою щодо інфікування ВІЛ. Будьте чесні з собою.
Відмітьте позначкою кожен пункт, що стосується безпосередньо вас.
№ Відмітка Твердження
1 Мій партнер ( моя партнерка) і я не проходили тестування на ВІЛ.
2 Якщо я чи мій статевий партнер ( партнерка) користувалися одним шприцом, ми завжди обробляли шприц будь - яким дезінфікуючим засобом перед його використанням.
3 Я займаюся сексом без використання презерватива.
4 У мене був секс без презерватива з кимось, чиєї історії статевих стосунків та/або вживання наркотиків я не знаю.
5 У мене був секс без презерватива з кимось, хто мав багато інших статевих партнерів.
6 Я вживаю ін'єкційно наркотики.
7 Я робив татуювання та/або пірсинг.

Якщо ви відмітили хоча б одне твердження, то вам рекомендовано пройти консультування щодо тестування на ВІЛ.

На базі Олешківської ЦРЛ працює кабінет " Довіра" де всі бажаючі можуть пройти тестування на ВІЛ - інфекцію швидкими тестами безкоштовно, анонімно.
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ
Оцените статью: 
-1
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО