Відділ культури > СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА

СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА


28 жовтня, 10:09. «...Він не гнувся під праці вагою
І ніколи її не цурався.
Як лицар, серед лютого бою,
На бій-полю поляг головою,
Але духом в безсмертя піднявся...»


З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка – класика української літератури, перекладача, публіциста.
У зв’язку із Указом Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка», відзначаючи 160- річчя від дня його народження, 2016 рік проголошено в Україні роком Івана Франка.
Не залишилися осторонь цієї події працівники Олешківської районної бібліотеки для дорослих та Олешківської районної бібліотеки для дітей.
З метою популяризації літературної спадщини поета серед дітей та молоді бібліотекарі запросили учнів Олешківської гімназії та Олешківського професійного ліцею на літературно – музичну композицію «Співець свободи та братерства».
Під час зустрічі ведучі заходу запросили гостей разом перегорнути сторінки книги життя Івана Яковича Франка.
Ведучі та учасники свята розповіли присутнім у залі про творчість та багатогранність літературної та громадської діяльності Івана Франка, який створив цілу епоху в історії української культури і літератури. Франко був не тільки поетом, белетристом і драматургом, а й великим ученим, критиком, літературознавцем, фольклористом, істориком, економістом, публіцистом і громадським діячем.
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА

Важко взагалі вказати ділянку, в якій би не виявилась творча енергія цього невтомного просвітителя, що жадібно вбирав у себе знання і намагався передати їх своєму народові.
Зачарував гостей своїм артистичним виступом на фоні декорацій із карпатськими краєвидами у супроводі гірських музичних мотивів маленький Яся (так звали Івана в родині), роль якого виконав Рома Ямпольський – шестирічний читач дитячої бібліотеки. Порадували гостей декламаторськими здібностями під час читання віршів Великого Каменяра члени волонтерської бригади «БібліоОлешки», восьмикласниці Олешківської ЗОШ №2 - Біла Діана, Дроздова Ніколь, Терлецька Юлія, Савченко Юлія та учні 9-а класу Олешківської гімназії – Ірина Дудкіна та Микита Бакін.
Іван Франко і пісня – невіддільні. Це його єство, любов, турбота, багатство і зброя. Багато пісень на слова поета стали народними. Серед них пісня «Червона калина» та «Човен», які під бурні оплески гостей виконали викладач дитячої музичної школи Ніна Щербина та її учениця, солістка дитячої зразкової студії «Краплина» - Вікторія Іщенко.
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА

Яскравим доповненням заходу стала книжкова ілюстрована виставка «Великий майстер українського слова». Представлена на ній літературна спадщина Івана Франка, а це збірки – «З вершин і низин», «Зів’яле листя», «Каменярі», «Вічний революціонер», стали класикою за життя поета. П'єса «Украдене щастя» уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України, а поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі знавців літературного слова, літературознавців, істориків і просто шанувальників Франкового слова.
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА

Пильним вгляданням в майбутнє є вся творчість геніального українського мислителя-письменника. Після Тараса Шевченка в українській літературі не було постаті такого масштабу, як Іван Франко. Ми називаємо його титаном праці, що високо підніс українське слово, проклавши рідному народові шлях у краще майбутнє і гордимося тим, що живемо у краю Великого Каменяра.
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА
СПІВЕЦЬ СВОБОДИ І БРАТЕРСТВА

Вернуться назад