Відділ культури > Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек

Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек


11 квітня, 14:58. Місія методичної служби районних бібліотек – це допомога бібліотекарям «знайти своє обличчя», перетворити роботу з обслуговування населення на різноманітну та творчу, стати необхідними в громаді.

Відповідно до плану роботи відділу культури Олешківської РДА завідуюча Районної бібліотеки для дорослих Сергєєва Г.О. та бібліограф І категорії Районної бібліотеки для дітей Завалій А.І. здійснили виїзди до бібліотек Раденської та Костогризівської сільських рад. Виїзди здійснені з метою комплексного вивчення стану діяльності сільських бібліотек та надання методичної допомоги з різних питань організації роботи бібліотек.

В ході вивчення діяльності бібліотек особлива увага приділялась стану бібліотечних фондів, бібліотечно-бібліографічному обслуговуванню користувачів, наявності облікової документації та ведення її у відповідності з регламентуючими документами, стану приміщення, технічному оснащенню та обладнанню бібліотек.

Під час вивчення стану бібліотечних фондів сільських бібліотек було відзначено, що основу фондів складають книги, видані 20 і більше років назад. Безумовно, вони застаріли за змістом та фізично зношені.

Фахівці вищезазначених бібліотек в своїй роботі велику увагу приділяють індивідуальній роботі з читачами, національно-патріотичному вихованню дітей, юнацтва та молоді. Масова робота проводиться в співпраці з працівниками сільських будинків культури, загальноосвітніх шкіл, дитячих садків.

Раденська, Пролетарська та Костогризівська сільські бібліотеки оснащені комп’ютерами, які працівники використовують для задоволення запитів користувачів. Але нагальним питанням залишається створення на базі бібліотек Інтернет-центрів для користувачів.

В бібліотеках організовані та діють клуби за інтересами: поетичний «Раденські джерела», «Подружка» для жінок віком 40 плюс, мультсалон для дітей (Раденська сільська бібліотека), «Краєзнавець» (Костогризівська сільська бібліотека), «Умілі ручки» для дітей, «Hand made» (ручна робота) для дорослих (Челбурдівська сільська бібліотека).

Сільська бібліотека була і залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля і просто місцем для спілкування.

Хотілось би відзначити, що сільські ради велику увагу приділяють покращенню матеріально-технічного стану бібліотечних закладів: бібліотеки опалюються, Раденська та Челбурдівська сільські бібліотеки щороку передплачують періодичні видання, поповнюють бібліотечні фонди новою літературою, приміщення бібліотек відремонтовані, придбано нові меблі.

В Костогризівській сільській бібліотеці встановлено євро вікна, здійснено силами бібліотечних працівників косметичний ремонт, але кошти на придбання літератури та передплату періодичних видань не виділяються вже декілька років.

Під час виїзду спеціалістами районних бібліотек надані методичні рекомендації з питань ведення облікової документації, роботи з організації та використання бібліотечних фондів, візуального оформлення бібліотек.

Методичні виїзди, як складова аналітичної діяльності відділу культури з часом не втрачають свого значення, тому що кваліфіковані поради, консультації, рекомендації і просто конкретна допомога необхідні завжди.

Результати комплексного вивчення діяльності бібліотек заплановано розглянути на колегії районного відділу культури.

Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек
Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек
Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек
Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек
Комплексне вивчення стану справ сільських бібліотек

Вернуться назад