Олешківська РДА > Відповідальність починається з мене...

Відповідальність починається з мене...


22 квітня, 10:09.

Відповідальність починається з мене...

З метою попередження негативних явищ серед дітей та молоді, для учнів Цюрупинського професійного ліцею, які схильні до вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень 21 квітня 2016 року працівниками Цюрупинського відділення Новокаховського відділу поліції ГУНП України в Херсонській області спільно зі службою у справах дітей районної державної адміністрації, районним МВ КВІ УДПтСУ в Херсонській області на території Цюупинського відділення поліції та кримінальної виконавчої інспекції проведено пізнавальний захід на правову тематику.


Екскурсія розпочалася зі знайомства з черговою частиною, куди саме звертається постраждалі зі своїми проблемами. Учням розповіли про порядок здійснення прийому заяв та повідомлень про злочин чи правопорушення та дії працівників чергової частини. На власні очі підлітки мали змогу побачити, як працюють слідчі, дільничі інспектори.


Найцінніше, що у нас є — це наші діти. Ми піклуємося про них з самого народження і мріємо про те, щоб вони стали великими людьми. Якщо й не великими, то хоча б кращими, ніж ми. Виникає питання: звідки тоді беруться неповнолітні злочинці?


У сучасному світі є ряд причин і умов (детермінанти), що впливають на їх розвиток. Які ж фактори впливають на неповнолітніх з негативного боку:


1. Негативний вплив у сім’ї з боку батьків та інших членів родини.
2. Відсутність можливості у батьків у кризовій ситуації забезпечити мінімальні потреби дітей.
3. Негативний вплив з боку ближнього оточення.
4. Підбурювання з боку дорослих злочинців.
5. Тривале невідвідування занять або їх відсутність (канікули).
6. Безпритульність, бездоглядність.
7. Низький рівень роботи загальноосвітніх установ.
8. Пропаганда в ЗМІ, літературі стандартів антигромадської поведінки (насильства, жорстокості, наркотиків, порнографії).
9. Комп’ютерні ігри і т. д.


І це не всі фактори, що впливають на становлення неповнолітніх злочинців. Іноді в процесі виховання ми навіть не звертаємо уваги на них, і згодом, навіть не помітивши самі, ми отримуємо злочинця.


Після того, як такий неповнолітній потрапляє на облік до кримінально-виконавчої інспекції, він обов’язково приїздить на профілактичні бесіди, під час яких йому розповідають про неприпустимість скоєння злочинів у подальшому. Із ними також працюють спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації. Тобто, ведеться масштабна комплексна робота. Її результатом має стати те, що підліток обирає шлях виправлення і повернення до нормального життя, у якому немає місця скоєнню злочину. Хоча, на превеликий жаль, бували випадки, коли і після профілактичних бесід, і після великої роботи усіх служб підліток знову скоював злочин. І знову опинявся у суді, а потім навіть і за ґратами.


Тому найголовніше наше завдання — не просто працювати із неповнолітніми, які скоїли злочин, а робити все можливе для того, щоб вони його не скоїли! Звичайно, при цьому найбільша відповідальність покладена на батьків. Тому у першу чергу хочеться звернутися до них. Ми часто говоримо, що діти — наше майбутнє. Це дійсно так. Але те, яким буде це майбутнє, у великій мірі залежить від нас, батьків. І у тому, що вони скоюють злочини, винні ми з вами. І ніхто, крім нас, не забезпечить їм і нам благополучне майбутнє.

Начальник служби у справах дітей
районної державної адміністрації Т.А. Лушнікова


Вернуться назад