Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Воронов Дмитро Миколайович


Олешківський міський голова


Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)

Общественники Цюрупинского района продолжают бить во все колокола относительно вырубки леса, которая интенсивно ведется в нашем регионе.

Вашему вниманию открытое письмо в министерство экологии и в партию Зеленых Украины.

До пресслужби Партії Зелених України
e-mail: [email protected]
Міністерству екології та природних
ресурсів України
тел.: (044) 206-33-02
Контактна особа:
Гончарук Наталя Миколаївна
e-mail: [email protected]


Шановні представники
Міністерства екології та природних ресурсів України
та Партії зелених!!!За дорученням громади с. К. Лагері Цюрупинського району Херсонської області до Вас звертається громадська організація «Козацька варта».

Ми дуже стурбовані ситуацією, яка склалася навколо знищення лісів навколо нашого села.

Трохи історії.

За 30 км від Херсона, у Цюрупінському районі знаходиться місцевість під назвою – Олешківські піски. Тут на ділянці діаметром 15 кілометрів, на місці традиційних піщаних ґрунтів Дніпровського низу, знаходиться справжнісінька пустеля з барханами до 5 метрів висотою. За даними істориків століттями у цій місцевості знаходився дикий степ і сухий, піщаний ґрунт. Степові рослини затримували пісок і він залишався на одному місці доволі довго, аж поки в справи природи не втрутилась творча рука людини.

Причорномор’я завдяки своєму клімату і безкраїх степах було ідеальним місцем для розвитку вівчарства. У 19 століття тут вже випались величезні отари овець, один тільки барон Фальц-Фейн(засновник заповідника Асканія-Нова) мав більше мільйона цих тварин. Безконтрольне їх випасання призвело до знищення степової рослинності, як наслідок, почалась вітряна ерозія і місцевість перетворилась на пустелю.
Вівці знищили рослинність, решта зробили пожежі, вітрова ерозія та безцільна вирубка лісів. За даними “Журналу загальнокорисних відомостей” тільки з 1802 по 1832 рік зникло близько 5000 га лісу, після чого площа під рослинністю скоротилася практично до нуля.

У двадцятому столітті проблема почала стояти досить гостро. Території пустелі збільшувалася з кожним днем. Унікальність цих пісків і в тому, що вони рухомі, і коли ще не було навколо лісових насаджень, вони завдавали шкоду мешканцям навколишніх сіл, підповзали до самих помешкань і блокували входи. Було прийнято рішення кордони засадити лісом. Згодом все припинилось, коли важкою працею за допомогою волів й дерев’яних плугів було засаджено тисячі гектарів лісу. Сімсот з них кілька років тому просто згоріли. Та всього засаджено було більше 100 тисяч гектарів дерев. Тепер це – найбільший у світі рукотворний ліс (!). Цей рукотворно насаджений ліс зберігався досить тривалий час. За радянських часів в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбування льотчики з країн Варшавського договору. У зв'язку з цим було обмежено наукове дослідження регіону. До сьогодні у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.

Так було до теперішнього часу. Станом на теперішній час відбувається щоденна самовільна, безперестанна, незаконна вирубка рукотворних лісів, яка завдає значних економічних збитків нашому району, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри нанесених збитків не піддаються підрахункам .

Останніми днями в засобах масової інформації з’явилася інформація про нові випадки вирубки лісу. З правоохоронних органів надходять дуже суперечливі дані хто стоїть за цими протиправними діями. Про різноманітність версій вирубки лісу можливо прочитати на місцевому сайті.

https://05542online.com/blog/voronov_dmitriy/1030-tak-chto-zhe-na-samom-dele-sluchilos-v-cyurupinskom-lesu.html

Але мешканцям ближніх сіл все одно, хто стоїть за цими діями,та кому далі буде передано право знищувати природу, та отримувати «дивіденди» з цього.

З нашої точки зору ліс є загальнонародним надбанням, і його знищення будь якими політичними силами є просто не припустимим.

Члени нашої організації виїжджали на місце подій. Масштаби втрат вражають.

Одні люди своїми руками перетворили тутешні степи на піщану пустелю. Інші, зупиняючи пісок, посадили тут найбільші у світі штучні ліси.

Що зробимо ми? Якими ми залишимо у історії нашої країни?
Чи зможемо суперничати з Африкою? Та станемо найбільшою пустелею на Землі?
Або залишимося найбільшою пустелею у Європі з найбільшим рукотворним лісом?
Що буде завтра під час східних суховіїв? Чи зникнуть автомобільні магістралі під піском, а на наших городах з’являться пісочні бархани?
Або найбільша пустеля в Європі залишиться контрольованою та підвладною людині?

Просимо виступити Вас захисниками інтересів громади у даному питані. Щиро віримо, що питання, які висвітлені в нашому листі не залишать Вас байдужими.

Чекаємо Вашого втручання в проблему.

З повагою, та надією на рішучі дії.
Не дамо разом знищити загальнонародне надбання – найбільший в світі штучний ліс!


Громадська організація «Козацька варта»

Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)
Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)
Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)
Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)
Открытое письмо в министерство экологии относительно вырубки леса (фото)
Оцените статью: 
+13
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО