Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Аби захистити свої інтереси дрібний і середній аграрний бізнес повинен триматися разом

Аби захистити свої інтереси дрібний і середній аграрний бізнес повинен триматися разом

Сьогодні вже всім зрозуміло, що ті виклики які кидає нам глобальна економіка, заставляють думати навіть консервативно налаштованих сільгоспвиробників про те, що поодинці справитися з цими проблемами є нереально і неможливо. Весь світ об’єднується в питанні продовольчої безпеки, боротьби з серйозними хворобами століття, пошуку новітніх технологій, які не є такими енергозатратними, як нинішні і дають значне підвищення врожайності на тих же самих землях, бо постійно зростає чисельність населення земної кулі і постійно зростає потреба в продовольстві і т. д.

Крім цього потрібно встояти проти доволі потужних гравців аграрного ринку, які інколи мають монопольне становище, як агрохолдинги, агрокомпанії та інші сільгосппідприємства, яких до речі дуже добре опікує держава та підтримує їх фінансово на відміну від фермерських господарств та невеликих сільгосппідприємств. А ще серйозний виклик фермерам, орендарям, приватним сільгоспвиробникам кидає відкрите питання з продажем земель сільськогосподарського призначення, відпустивши яке у вільне плавання взагалі може кардинально змінити структуру відносин у аграрному секторі економіки. Є також багато й інших проблем регіонального та місцевого рівня, які сільгоспвиробникам не під силу вирішити самостійно. А ще потрібно добавити до далеко не повного переліку всіх тих «радощів» для сільгоспвиробників правове свавілля, відсутність верховенства права, вибіркове правосуддя, рейдерські захоплення і т. д. Таким чином, сьогодні перед дрібним і середнім аграрним бізнесом стоїть питання – що робити далі? Залишатися стороннім спостерігачем і сподіватися, що все налагодиться само-собою, чи далі працювати за принципом - моя хата скраю. Або обрати інший шлях – шлях об’єднання, щоб протистояти цим викликам та проблемам, створювати де це можливо відповідні аграрні бар’єри, якщо потрібно лобі для виживання, розвитку та руху вперед.

Саме шлях об’єднання сільгоспвиробників пропонує сьогодні Асоціація фермерів та приватних землевласників Цюрупинського району. Зробивши навіть поверхневий аналіз економіки району керівництво асоціації прийшло до висновку, що вже тривалий час в районі відсутні інноваційні проекти, серйозні бізнес – плани, які могли б зацікавити потенційних вітчизняних та особливо зарубіжних інвесторів. А умови в районі досить сприятливі для вирощування якісної, екологічно чистої ранньої плодоовочевої продукції, а також при вмілому використанні сучасних технологій та певних фінансових вкладеннях і надранньої продукції, розвитку тваринництва, особливо вівчарства, свинарства, чим раніше славився район. Цікавими є бізнес - ідеї, які надходять від фермерів та приватних сільгоспвиробників щодо розробки бізнес планів по створенню підприємств модульного варіанту з глибокої переробки сільгосппродукції, якою все більше цікавляться Китай, країни Близького Сходу та Африки, організації так званих фермерських ринків з сучасними лініями охолодження, фасування та упаковки продукції, ринку живої худоби та птиці та цілого ряду інших цікавих пропозицій. Звичайно, що ніхто за нас самих це не зробить. Бо до нас не приїдуть фермери з Канади, Ізраїлю чи Нідерландів і будуть розвивати наше сільське господарство та втілювати наші бізнес – плани, а це маємо зробити ми самі. Але зарубіжні партнери готові допомогти нам з сучасними технологіями, обладнанням, грантами та серйозними інвестиціями. Сьогодні ми активно співпрацюємо з усіма зацікавленими органами та установами, представниками бізнесу, проводимо колективні та індивідуальні зустрічі в населених пунктах району з фермерами, орендарями та приватними землевласниками. Скажу відверто, робота йде не просто. Значна частина сільгоспвиробників розчарована, розгублена і вже ні в що не вірить, бо дуже часто їх обманювали та використовували. Але є багато прогресивно налаштованих людей, особливо серед молоді та сільгоспвиробників середнього віку, які готові об’єднуватися та взятися за реалізацію планів роботи Асоціації. Зараз розпочався поступовий процес вступу в члени асоціації, як індивідуально так і організаціями. Розроблений проект програми Асоціації, який доводиться до сільгоспвиробників та ними обговорюється. Від усіх поки що ми отримуємо підтримку, поради та практичну допомогу. Сподіваємось так буде і надалі.

Звертаємось до всіх сільгоспвиробників району. Якщо Вам потрібна і цікава робота в Асоціації, можете долучатися до неї безпосередньою участю. Тобто, ми маємо пункт А (сьогоднішня ситуація) і хочемо опинитися у пункті В, тобто мати змінену економіку району, заможні сімї і жити по-людськи. То для цього треба хоча б вийти з пункту А. Просто опинитися в одночасі в пункті В не можливо. Так не буває. Треба пройти всі ями, колдобини, «граблі», набити гулі, але дійти до кінця тунелю. І виходити маємо всі гуртом, бо гуртом не так страшно, та й в разі потреби є на кого опертися і добитися якогось результату разом завжди легше. Позицію «я проти, бо я проти, мені це не потрібно, бо так легше», дешевий популізм замість серйозної роботи вважаю не чесним по відношенню до наших дітей, заради яких ми це хочемо робити.

З питання співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників Цюрупинського району звертатися : 75125 Херсонська область, Цюрупинський район, с. Стара Маячка, вул. Ленінградська, 28

Тел./Факс (05542) 56 3 40, (066) 863 12 78, (067) 283 06 50 ел. адреса: [email protected]

Олександр Салецький виконавчий директор Асоціації.
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"