05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация |  Войти
Авторизация

У Цюрупинську відбулося командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж

3 липня на території ДП «Цюрупинського лісомисливського господарства» відбулося спільне командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж.

Метою заходу було визначення рівня готовності органів управління, сил і засобів підпорядкованих підрозділів ГУ ДСНС облуправління лісомисливського господарства до дій за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею. Одним з основних напрямків було відпрацювання питань організації проведення протипожежних заходів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У Цюрупинську відбулося командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж

Учасниками тренувань стали представники обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління ДСНС області, голови районних державних адміністрацій, на території яких знаходяться лісові масиви, голови сільський, селищних рад, населені пункти яких межують з лісовими масивами.

Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олексій Сулімов. Він запросив представників різних структур, занепокоєних проблемою гасіння лісових пожеж, до конструктивної розмови і в формі діалогу розібратися, як будувати взаємостосунки, щоб від цього була тільки користь.

У Цюрупинську відбулося командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж

У своєму виступі перший заступник облуправління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко проаналізував пожежонебезпечний період 2014 року і перше півріччя року поточного. Зокрема, у 2015 році співробітники лісомисливського господарства ліквідували 34 пожежі загальною площею 2,3 га. Для цього у підрозділів лісомисливського господарства є в наявності 27 лісових пожежних станцій, 250 чоловік особового складу, 34 автомобілі підвищеної прохідності тощо. Володимир Дмитрович акцентував увагу присутніх на питанні гасіння пожеж на землях інших користувачів. Не зважати на загоряння на сільгоспугіддях лісівники не можуть, оскільки існує загроза перекидання вогню на лісові масиви. Та витрачене пальне ніхто не повертає.

У Цюрупинську відбулося командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж

Лісові пожежі в області у 90 відсотках стаються з вини людей, частково – від неконтрольованого випалювання залишків від сільськогосподарської діяльності. Велика увага приділяється попереджувальним заходам. Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації у пожежонебезпечний період заборонено вхід і в’їзд до лісового масиву. Для безумовного виконання заборони в «лісових» районах провадяться спільні рейди, в яких задіяні рятувальники, лісівники і міліціонери.

Велика увага приділяється масово-роз’яснювальній роботі серед жителів і гостей області. Про це у своєму виступі наголосив заступник начальника Головного управління ДСНС області підполковник служби цивільного захисту Володимир Бєляєв:
- Враховуючи масштабність лісових пожеж 2007 і 2012 років, ми набули неабиякого досвіду і зробили важливі висновки. Тому хочу сказати, що без чіткої взаємодії і злагодженості дій на місцях, успіху у справі гасіння лісових пожеж не бачити. Кожному варто розуміти, що гасіння лісових пожеж – справа загальна. Але це вже кінцевий результат того, коли люди не зважають на застереження про обачність і дбайливе поводження з природними ресурсами. Під час участі у рейдових перевірках наші співробітники у цьому році роздали вже понад 6 тисяч екземплярів наочної агітації. Під час різноманітних заходів для дорослого і дитячого населення проводиться усна пропаганда про те як безпечно поводитися у лісі і як діяти на випадок загоряння у лісі.

У Цюрупинську відбулося командно-штабне тренування з організації гасіння масштабних лісових пожеж

У цілому мета командно-штабних тренувань щодо вдосконалення питань організації та координації дій під час гасіння лісових пожеж була досягнута. Тепер справа за найголовнішим – не допустити загорянь і пожеж у лісових масивах. Зробити це дуже важливо і можливо, якщо ставитися до багатств держави, як до своїх власних.

Головне управління ДСНС України у Херсонській області
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО