Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Елена Кравченко-Скалозуб до последнего момента пыталась сорвать выборы мэра в Цюрупинске

Сканлальный кандидат на пост городского головы в Цюрупинске за которой тянется шлейф коррупционных скандалов до последнего момента пыталась сорвать выборы в нашем городе.

Не удивительно, что люди которые судились с родным отцом за магазин и которые как огня боятся честных выборов (предчувствуя скорую ответственность за свой неминуемый провал 25 октября) любыми способами пытались сорвать предстоящие выборы. Однако, можем всех успокоить, у них традиционно ничего не вышло.

Елена Кравченко-Скалозуб до последнего момента пыталась сорвать выборы мэра в Цюрупинске

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
23 жовтня 2015 року № 499
Про скаргу Кравченко-Скалозуб О.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 21 жовтня 2015 року за № 21-36/1-14286


До Центральної виборчої комісії 21 жовтня 2015 року надійшла скарга кандидата на посаду Цюрупинського міського голови, висунутого Цюрупинською районною в Херсонській області організацією ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" СОЛІДАРНІСТЬ", Кравченко-Скалозуб Олени Віталіївни, суб’єктом оскарження в якій визначено Цюрупинську міську виборчу комісію Херсонської області (далі – Цюрупинська міська виборча комісія).

У скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить визнати бездіяльність Цюрупинської міської виборчої комісії щодо скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М. протиправною та такою, що порушує виборчі права та законні інтереси інших суб’єктів виборчого процесу – кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови, зокрема Кравченко-Скалозуб О.В., скасувати постанову Цюрупинської міської виборчої комісії від 17 жовтня 2015 року № 21 "Про розгляд постанови Херсонського окружного адміністративного суду по Справі № 821/3265/15-а "Про скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М.", у зв’язку із чим поновити порушені права та законні інтереси суб’єктів виборчого процесу – кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови, в тому числі Кравченко-Скалозуб О.В., шляхом скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М. та прийняття рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня (з використанням штампа "Вибув").

Обґрунтовуючи свої вимоги, суб’єкт звернення зі скаргою посилається на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 6 жовтня 2015 року в справі № 821/3265/15-а, залишену без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року, якою зобов’язано Цюрупинську міську виборчу комісію розглянути питання про скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюруписького міського голови Плотнікова В.Ф. і Воронова Д.М. та за наявності передбачених частиною п’ятою статті 35, частиною восьмою статті 41, частиною першою статті 47 Закону України "Про місцеві вибори" (далі – Закон) підстав прийняти відповідне рішення.

Також до скарги додано копію постанови Цюрупинської міської виборчої комісії від 17 жовтня 2015 року № 21 "Про розгляд постанови Херсонського окружного адміністративного суду по Справі № 821/3265/15-а "Про скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М.", якою постанову вказаної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови від 25 вересня 2015 року № 9 у частині реєстрації кандидатів Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М. вирішено залишити без змін на підставі вимог частини третьої статті 47 Закону.

На виконання частини десятої статті 97 Закону копію скарги з доданими до неї матеріалами надіслано суб’єкту оскарження, якого повідомлено про можливість подати письмові пояснення по суті скарги.

До Центральної виборчої комісії 22 жовтня 2015 року надійшли пояснення Цюрупинської міської виборчої комісії, в яких суб’єкт оскарження серед іншого, повідомив, що постанову Цюрупинської міської виборчої комісії від 17 жовтня 2015 року № 21 скасовано постановою Цюрупинскої районної виборчої комісії Херсонської області від 19 жовтня 2015 року № 56 "Про скасування постанови Цюрупинської міської виборчої комісії Цюрупинського району Херсонської області".

Водночас до Комісії надійшла постанова Херсонського окружного адміністративного суду України від 21 жовтня 2015 року в справі № 821/3347/15-а, яка відповідно до статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України не набрала законної сили, за позовом кандидата на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. до Цюрупинскої районної виборчої комісії Херсонської області про визнання протиправними дій та скасування рішення, якою позовні вимоги Плотнікова В.Ф. задоволено повністю та, зокрема, скасовано постанову Цюрупинскої районної виборчої комісії Херсонської області від 19 жовтня 2015 року № 56.

До Центральної виборчої комісії 22 жовтня 2015 року також надійшли пояснення заінтересованої особи – кандидата на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф., у яких вказано, що рішення про реєстрацію його кандидатом у депутати Цюрупинської районної ради Херсонської області скасовано, а відтак підстави для скасування його реєстрації кандидатом на посаду Цюрупинського міського голови відсутні.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, а також інші наявні в Центральній виборчій комісії документи, Комісія встановила.

За змістом частини четвертої статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії і розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом ХІІІ Закону та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі – Порядок).

Так, за змістом частини першої статті 94 Закону та підпункту 3 пункту 2.1 Порядку кандидат на посаду міського голови може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу.

Згідно з частиною першою статті 95 Закону та пунктом 4.1 Порядку скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Частиною дванадцятою статті 15 Закону та підпунктом 2 пункту 4.3 Порядку встановлено, що днем вчинення бездіяльності вважається останній день строку, в який мала бути вчинена дія, передбачена законами України.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією (частина п’ята статті 95 Закону, підпункт 6 пункту 4.3 Порядку).

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону (частина шоста статті 95 Закону підпункт 4 пункту 4.3 Порядку).

Відповідно до частини третьої статті 47 Закону територіальна виборча комісія може скасувати рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости не пізніше ніж за 18 днів до дня голосування.

Враховуючи вказане положення Закону, на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року останнім днем строку, в який суб’єкт оскарження міг би прийняти рішення щодо скасування реєстрації кандидата на посаду міського голови на підставі пункту 5 частини першої статті 47 Закону було 6 жовтня 2015 року.

Скаргу до Комісії про бездіяльність Цюрупинської міської виборчої комісії щодо скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М. подано 21 жовтня 2015 року.

Таким чином, скаргу в частині оскарження бездіяльності Цюрупинської міської виборчої комісії подано до Центральної виборчої комісії з порушенням строків оскарження, встановлених статтею 95 Закону.

Водночас постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 6 жовтня 2015 року в справі № 821/3265/15-а, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року, зобов’язано Цюрупинську міську виборчу комісію розглянути питання про скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюруписького міського голови Плотнікова В.Ф. і Воронова Д.М. та за наявності передбачених частиною п’ятою статті 35, частиною восьмою статті 41, частиною першою статті 47 Закону підстав прийняти відповідне рішення.

Цюрупинська міська виборча комісія на виконання постанови Херсонського окружного адміністративного суду 6 жовтня 2015 року в справі № 821/3265/15-а прийняла постанову від 17 жовтня 2015 року № 21 "Про розгляд постанови Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 821/3265/15-а "Про скасування реєстрації кандидатів на посаду Цюрупинського міського голови Плотнікова В.Ф. та Воронова Д.М."

Центральна виборча комісія зазначає, що відповідно до частини шостої статті 94 Закону та підпункту 2 пункту 3.2 Порядку рішення територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, оскаржуються виключно до суду.

Таким чином, Центральна виборча комісія є неналежним суб’єктом розгляду скарги на рішення Цюрупинської міської виборчої комісії.

Частиною одинадцятою статті 97 Закону передбачено, що виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 94, частин першої, п’ятої, шостої статті 95, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись статтями 11 – 13 Закону України "Про Центральну виборчу Комісію", Центральна виборча комісія постановляє:


1. Скаргу кандидата на посаду Цюрупинського міського голови, висунутого Цюрупинською районною в Херсонській області організацією ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" СОЛІДАРНІСТЬ", Кравченко-Скалозуб Олени Віталіївни, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 21 жовтня 2015 року за № 21-36/1-14286, залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати кандидатам на посаду Цюрупинського міського голови Кравченко-Скалозуб О.В., Плотнікову В.Ф., Воронову Д.М. та Цюрупинській міській виборчій комісії Херсонської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.


Голова Центральної виборчої комісії М. ОХЕНДОВСЬКИЙ

Оцените статью: 
+13
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО