Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

У Цюрупинську відбудеться хресна хода

У Цюрупинську відбудеться хресна хода


До уваги жителів міста!

Запрошуємо всіх небайдужих до участі у хресній ході з нагоди останнього новорічно-різдвяного свята Водохреща Господнього, яка буде організована 19 січня 2016 року в 11:30 з території Свято Введенського Собору (вулиця Першотравнева) та пролягатиме маршрутом до вулиці Набережна (в районі ДЮСШ). З 12.00 до 13.00 години – духовна підготовка до урочистої церемонії - проголошення молитви, освячення води та занирювання срібного хреста. Після освячення - купання у крижаній воді.

З історії: Водохреща (19 січня) - це останнє різдвяно-новорічне свято. Здавна існує традиція святити цього дня воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хрест, ставили його поруч з ополонкою і обливали червоним буряковим квасом.

Під обід священик, виголосивши молитву, освячував воду, занурюючи в ополонку срібний хрест. Після цього селяни тричі випускали в повітря кілька пар білих голубів, які символізують чистоту та мир. Водохрещенську воду вважали лікувальною. Дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі й умивалися, «аби щоки були рум'яні».

В Україні на Водохреща вже не колядували, натомість священик обходив селян, окроплював водою хати, малював хрести на дверях.


Кажуть: спеціальне заґартовування тіла не проводили. Готувались більше морально. Всі, хто пірнає у річку, не тільки перевіряє власну силу волі та дух, але й вірить у цілющі властивості освяченої води. Впевнені: цього дня вона зміцнює здоров’я. Захворіти не бояться. На Водохреща вода справді чудодійна. Зміцнюються сили фізичні та духовні. Більш того, раз на рік — саме цього дня — відкривається небо, і всі прохання і бажання здійснюються.

Оцените статью: 
+8
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО