05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Африканська чума свиней: в зоні ризику приватний сектор

Африканська чума свиней: в зоні ризику приватний сектор

Учора, 20 січня, в облдержадміністрації відбулось засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії при ОДА під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Шепелєва, щодо епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней.

Як було зазначено під час засідання, в області проводяться заходи за планом, здійснюється нагляд і контроль за свинарними господарствами, а також за реалізацією продукції, проводяться тренінги та навчання, а також просвітницька робота – розповсюдження інформаційних листівок та публікації в газетах.

Проте було відзначено, що особливу загрозу для розповсюдження захворювання на африканську чуму свиней становить приватний сектор, через те що не заборонено забивати свиней вдома для власного споживання не більше трьох голів на добу. Однак немає гарантії, що надалі продукція, яка не обстежена відповідним чином, не буде реалізована на стихійних ринках, які також несуть загрозу через відсутність документів на продукцію. Відзначили також, що наразі жодна структура не має функцій контролю за стихійними ринками.

Також під час засідання доповіли щодо лабораторних досліджень та перевірок приватних господарств на наявність свиней. Важливо, що не всі власники свиней у приватному секторі дають згоду на перевірку тварин. Тому головною проблемою залишається можливість вчасно поставити діагноз, щоб локалізувати розповсюдження захворювання. Тому також загрозу становить несанкціоноване переміщення тварин. В цьому питанні буде задіяно сили Національної поліції.

Крім цього під час засідання обговорили можливість розповсюдження захворюваності на АЧС через диких кабанів та заходи, які вживаються в цьому напрямку, зокрема, інформування мисливців про те, як діяти в разі виявлення мертвої тварини.
Оцените статью: 
-1
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО