Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Амброзія полинолиста - небезпечний карантинний бур'ян!

Амброзія полинолиста - небезпечний карантинний бур'ян!

 

Батьківщина амброзії полинолистої - Північна Америка. На Україні амброзія виявлена у 19 областях, але її потенційний ареал охоплює практично всю територію України. 


В Херсонській області, майже у всіх районах, виявлено амброзію полинолисту. 


Засмічує вона усі польові культури, сади, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші не оброблювані землі.


Амброзія полинолиста - однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою листя нагадує полин гіркий (звідки і назва - полинолиста). Сходи з'являються в травні і на протязі всього літа! Особливо цьому сприяють опади. За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 2-2,5 метрів, а коріння заглиблюється до 4 метрів. Стебло і листя опушені. Амброзія - однодомна рослина, має одностатеві чоловічі і жіночі квітки. Рідко зустрічаються одностатеві рослини лише з жіночими квітками. Чоловічі квіти жовтого кольору зібрані в колосоподібні суцвіття на верхівках гілок, кошики з жіночими квітками розміщені в пазухах верхніх листків.

 
Насіння амброзії - несправжній плід обернено яйцеподібної форми з 5-10 шипами навколо верхньої частини і одним більшим в центрі. Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати до 100 тис. насінин. Насіння амброзії зберігає схожість в грунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує грунт, а при великому забур'яненні культурні рослини гинуть.

 
Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання - амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка). 


Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі підіймаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 50 км) і потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи, викликає слизотечу, погіршує зір, підвищується температура тіла, з'являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих - приступи астми. Ефективними способами боротьби з. амброзією є обробка гербіцидами, правильне чергування сільськогосподарських культур в сівозмінах, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння. 


Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої виконавчий комітет Олешківської міської ради закликає жителів міста долучитися до боротьби із ядовитою рослиною та вчасно знищувати її на своїх присадибних ділянках! Боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів. Невиконання приписів Інспекції по дотриманню правил благоустрою Олешківської міської ради тягне за собою накладення адміністративного штрафу. 


Виконавчий комітет Олешківської міської ради

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"