Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Скажемо «НІ» професійним захворюванням

Скажемо «НІ» професійним захворюванням

 

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 від 23.09.1999 р. (в новій редакції) починаючи з 01.08.2017 року, утворено Фонд соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В Олешківському районі функції Фонду покладені на Олешківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області. Для своєчасного матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, подання звітності по коштам Фонду з 1 серпня 2017 року страхувальникам (підприємствам, установам, організаціям) та застрахованим особам необхідно звертатись до Олешківського відділення  за адресами:

    в м. Олешки вул.. Крилова, 58 А    тел. 4-42-86, 2-15-08

Основними завданнями відділення є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, профілактика по запобіганню настання нещасних випадків, надання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхових виплат та соціальних послуг, передбачених Законом України від 23.09.1999 р. зі змінами від 28.12.2014р. № 1105-ХІУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Першочерговим завданням керівників підприємств усіх форм власності є створення на робочих місцях своїх працівників безпечних та нешкідливих умов праці. За останні 5 років до Олешківського відділення не надходило повідомлень про випадки професійних захворювань, незважаючи на те, що в цілому по Україні спостерігався значний ріст професійних захворювань. Та на початку 2017 року на одному із підприємств Голопристанського району працівник захворів на туберкульоз. Безумовно, ризик захворювання в даній організації існує в зв’язку з перебуванням на лікуванні хворих з такими діагнозами.

Як показало розслідування даного випадку, в організації в основному вимоги законодавства з охорони праці виконано. Проведені навчання з питань охорони праці у керівного складу та відповідальних працівників, які проводяться один раз на три роки. Вчасно проводяться інструктажі з охорони праці та медичні огляди працівників. Працівники забезпечені в повному обсязі колективними та індивідуальними засобами захисту, як і передбачено вимогами  законодавства. У кабінетах прийому та перебування хворих забезпечуються режими вентиляції повітря. Незважаючи на всі заходи безпеки, захворювання сталося. За висновком комісії сам потерпілий недостатньо використовував засоби індивідуального захисту, що й спричинило професійне захворювання.

Комісія з розслідування даного профзахворювання запропонувала керівнику підприємства заходи,  які згідно законодавства з охорони праці повинні бути виконані у відповідні вказані комісією терміни.

На даний час працівник, про якого вказано вище, пройшов курс лікування і стан його здоров’я  задовільний, загрози  його життю немає,  оформляються всі документи на отримання від Фонду соціальних виплат у зв’язку з професійним захворюванням.

Основні заходи попередження професійних захворювань слід назвати такі:

- забезпеченість працівників необхідною кількістю засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками, виконання завдань без порушення правил охорони праці та відпочинку;

- тривалий час роботи працівників у шкідливих умовах праці повинен бути обмежений, як того вимагають норми законодавства;

- високий рівень  контролю роботодавців і керівників виробництва за станом умов праці і дотримання вимог нормативних документів з охорони праці;

- висока  якість медичних оглядів та інше.

Як вказано вище, часто для того, щоб унеможливити настання професійного захворювання, непотрібно ніяких матеріальних затрат - лише підвищення технологічної та трудової дисципліни, приведення у відповідність до вимог нормативних актів організації виконання робіт та контролю з боку безпосередніх керівників, а також вжиття дієвих заходів щодо підвищення рівня підготовки працівників, їх навчання з питань організації та безпечного виконання робіт. Більшість випадків настає не через недосконалість техніки, а через недостатню увагу до техніки безпеки. Також не малу негативну  роль грає поганий технічний стан засобів виробництва або взагалі їх відсутність.

Наостанок хочу нагадати, що немає нічого найціннішого у кожної людини, як її здоров’я.  Не забувайте про це!

 

Страховий експерт Олешківського

відділення УВД ФССУ

в Херсонській області                                                                       О.В.Козир

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"