Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

 

Щороку, 24 березня, у світі відзначається День боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз не ліквідований в жодній країні світу. В 1995 році в Україні зареєстрована  епідемія туберкульозу. Щоденно у нас в країні виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання, і 30 хворих гине, а всього хворіє 1,5% населення. З'явилась нова небезпечна форма хворо­би - хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до дії лікарських препаратів. Він розвивається у тих, хто пере­ривав лікування. Причому той, хто заражається від такого хворого, одразу хворіє на важку форму. Останні десять років є тенденція щодо сниження захворюваності в Олешківському районі, якщо 2007 році захворюваність складала 142,1 випадки на 100 тисяч населення, то в 2017 році вона склала 92,2 випадки. Захворюваність знизилась на 35 відсотків, але продовжує залишатись вищою за обласні показники.

В 2017 році в нашому районі зареєстровано  66 нових випадків туберкульозу.  Серед  захворілих 63 дорослих, них 21 житель м. Олешки та 3 дітей.  Серед тих, що вперше захворіли на туберкульоз

                     - 12%  пенсіонери                  

                    -   4,5% працююче населення

                     - 49,5% не працюючі працездатного віку

                     -  1,5%  студенти

                     - 25% сезонні робітники, це особи, які прибули до нашого району з інших районів області та інших областей.     

  Всього на диспансерному обліку перебуває  105 хворих на активну форму туберкульозу.  Померло в 2017 році 12 хворих.

Туберкульоз - інфекційне захворювання, що спричинюється мікобактеріями туберкульозу (паличкою Коха). На туберкульоз хворіють незалежно від статі, віку, національної приналежності чи соціального становища. Проте переважно на нього хворіють алкоголіки, наркомани, безпритульні або найбідніші люди. Туберкульоз уражає всі органи й системи людського організму, та найчастіше він виявляється в легенях.

Збудник туберкульозу відрізняється високою стійкістю. Особливо високостійкі мікобактерії туберкульозу в висохлому мокротинні хворого на туберкульоз. У вуличному пилу вони зберігаються близько двох тижнів, на сторінках книжок, газет і предметах – до 3-х місяців,  в річковій воді збудник зберігається до 5 місяців, у грунті - 1-2 роки, у вуличному пилу - до 10 діб, у приміщеннях при розсіяному світлі - до півтора місяця, у фекаліях і на пасовищах - до 1 року; в маслі, сирах, що зберігаються у холодильнику - 8 міс. Вони добре витримують нагрівання до 85° С і охолодження до 200° С. При температурі мінус 20° мікобактерії туберкульозу зберігають життєздатність протягом 7 років.. Пряме сонячне проміння вбиває мікобактерії  влітку за 60 хвилин, взимку – за 2 години, ультрафіолетове опромінення – за 2-3 хвилини. При кип’ятінні загибель збудника відбувається за кілька хвилин.

Основне джерело туберкульозу – хворий бактеріовиділювач . Мікобактерії з організму хворого можуть виділятися з харкотинням, сечею,калом, слиною. Відомо, що хворий з активною відкритою формою туберкульозу виділяє у зовнішнє середовище від 20 млн. до 6 млрд. мікобактерій туберкульозу. Найбільш загрозливим при туберкульозі є повітряний шлях зараження і становить до 90% випадків. В деяких випадках джерелом зараження може бути некип'ячене мо­локо від ураженої туберкульозом худоби.
Попадання в організм туберкульозних паличок означає лише зараження, а не захворювання. І хоча людина дуже сприйнятлива до туберкульозної інфекції, здебільшого ор­ганізму все-таки вдається перебороти її. Захворювання у інфікованих осіб розвивається, коли у людини знижений імунітет унаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, алкоголізму, наркоманії та інших захворювань, недостатнього харчування, виснажливої праці.

Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. Є ознаки, які дозволяють запідозрити  туберкульоз. До них відносяться:

  1. Кашель упродовж трьох і більше тижнів.
    2. Кровохаркання.
    3. Біль у грудній клітці.
    4. Погіршення апетиту.
    5. Зниження маси тіла.
    6. Втома і слабість.
    7. Лихоманка або субфебрилітет.
    8. Потіння вночі.
    9. Задишка.
    Увага! Будьте пильними, помітивши будь-яку з цих ознак!

 Якомога швидше зверніться до лікаря та пройдіть флюорографію органів грудної клітки та всебічне обстеження.
Лікування має проводитись під наглядом лікаря. Особливо важливо звернутися до лікаря на початку захворювання, коли успіх лікування найбільш імовірний. Тому так необхідно своєчасно проходити медичні огляди, в тому числі і флюорографію органів грудної клітки, яка фактично, поруч з аналізом харкотиння, є основним ме­тодом діагностики туберкульозу легенів.
Важливо проходити обстеження на туберкульоз людям із груп ризику: хворим на діабет, хронічні неспецифічні захво­рювання легенів, імунодефіцити, алкоголізм, наркоманію, виразкову хворобу шлунка. Серед них туберкульоз виявля­ють у 6-7 разів частіше, ніж серед населення загалом.
Велику увагу слід приділити запобіганню зараження тубер­кульозом дітей. Якщо у вашій сім'ї народилася дитина, усі, хто живе з нею в одній квартирі, повинні обстежитися на туберкульоз. Особливо це стосується бабусь та дідусів - часто на їхній кашель не звертають уваги, відносячи це на старечі хвороби.

 Хворі на туберкульоз обов’язково повинні лікуватись і виконувати всі рекомендації лікаря.

Пам’ятайте – від туберкульозу можна вилікуватися!

Хворий повинен вести здоровий спосіб життя, не порушувати лікувальний режим і повноцінно харчуватися.

При дотриманні основних принципів та схем лікування туберкульозу видужання настає у 80-90 % хворий. При відсутності лікування за 5 років гинуть 50 % хворих туберкульозом, у 25% хворих хвороба закінчується мимовільним видужанням, а в 25 % що залишилися — нелікований туберкульоз приймає   неухильно прогресуючий перебіг.

В  Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне !

Як вберегтися від туберкульозу:

  1. Правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, загартуванням, бувати на свіжому повітрі, дотримуватися особистої гігієни.
  2. Категорично уникати шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.!)
  3. Щорічно обстежуватися на туберкульоз ( проба Манту, флюорографічне обстеження).
  4. Проводити щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).
  5. Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, схожих на туберкульоз, або в разі контакту з хворим на туберкульоз.

Отже, шановні жителі району  у разі виникнення підозри на туберкульоз якомога швидше зверніться до лікаря. Не затягуйте і не займайтесь самолікуванням. Це пришвидшить і полегшить Ваше видужування.

Лікар - фтизіатр                                                      С. В. Дудченко

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"