Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Цивілізоване сміття

Цивілізоване сміття

Полиці магазинів буквально вгинаються від пластикових пляшок. Молоко, вода, пиво, шампунь, автомобільні масла — все упаковано в пластик. Зручна і дешева, ручна і дешева пластикова тара цілком може дружити з екологією, адже пластик допускає багатократне переробку. Але, на жаль, вже стало екологічною катастрофою наявність пластику у природньому середовищі. Виробникам байдуже до проблем містян, їм вигідніше переробляти нафту, ніж збирати сміття. Тим не менш, у багатьох країнах вторинна переробка набирає обертів.

І в Олешках розпочали перший крок сортування сміття. Жителів привчатимуть викидати пластикові пляшки в окремий контейнер. У місті розпочався проект із сортування сміття та встановлено близько 20 сучасних сітчастих контейнерів для ПЕТ-пляшок на вулицях Польовій, Олімпійській, Пролетарській, Житлоселищі№5,7,3,21, Гвардійській 150, Крилова №169,173 та ін. На першому етапі фінансувала встановлення спеціальних контейнерів для пластику влада, проте в подальшому можливий варіант і залученням підприємців до нагальної проблеми. Вага пластикової пляшки дуже мала – всього 30 гр., але такі пляшки «забирають» 70% об’єму всього сміття в контейнері, а значить контейнери заповнені повітрям та сміття «валяється» за межами сортувальних майданчиків. Проте і жителі і просто перехожі не звикли використувати ПЕТ-тару за призначенням. Відвідувачі громадських закладів і надалі продовжують залишати поліетиленові пляшки на місцях свого перебування та відпочинку. Особливо це стосується, крім пляшок, одноразового посуду – виделок і тарілок. На початку квітня розпочнеться, ініційована міським головою Вороновим Д.М., акція по роз’ясненню необхідності цивілізованого збору сміття усім – від малюків у ДНЗ, учнів у міських школах до керівників підприємств та організацій.

«Наша основна надія – на розуміння олешківців. Ні залякуваннями, ні штрафами не можна у сучасному світі заставити людину робити правильні дії. Треба, щоб людина самостійно усвідомила всю катастрофу побутових відходів життєдіяльності та почала вносити свій внесок у боротьбу зі сміттям. Само собою, запроваджувати цивілізовані норми збору сміття потрібно поступово, до нових правил потрібно звикнути. Та, певно, кожен мешканець хоче бачити місто чистим. І – щонайменше – при можливості викинути «пластикову» пляшку у спецконтейнер або хоча б зім’яти її ногою, щоб зекономити місце – під силу кожному. І на користь усім», - поділився планами міський очільник Дмитро Миколайович.

Джерело:oleshki-rada.gov.ua
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"