Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Олешківський районний комісаріат повідомляє

 

16 січня Президент України підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році».

Документ повертає попередній призовний вік – 18 років, тоді як до цього такий вік був з 20 років, а 18-ти та 19-річні юнаки могли добровільно служити в армії на контрактній основі.

Указ передбачає призов юнаків на строкову військову службу придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Оприлюднення Указу Президента України від 16.01.2020 №13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» викликало інформаційний сплеск серед населення, адже раніше на строкову службу брали з 20 років (вік призовників вперше збільшили до 20 років Указом Президента України Петра Порошенка у 2015 році).

Рішення призову з 18 років прийнято в зв’язку з отриманням великої кількості звернень і побажань з боку призовників та їх батьків щодо можливості проходити строкову військову службу саме з 18 років, аргументуючи це раціональним плануванням своїх подальших кроків щодо навчання, працевлаштування та особистого життя у зв’язку з невизначеністю в цьому віці.

Юнакам, громадянам України після проходження строкової військової служби під час вступу до вищих навчальних закладів та під час працевлаштування надається значна перевага. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців призовного віку. Такий порядок регламентований ст..65 Конституції та ч.1ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії.

Нагадую про кримінальну відповідальність призовників за ухилення від призову на строкову службу, яка настає за ст..335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Прошу Вас звернути особливу увагу на те, що військовослужбовці строкової служби до виконання службово-бойових завдань у районі операції Об’єднаних сил не залучаються.

 

ТВО Військовий комісар Олешківського районного комісаріату підполковник                       О.Г.Клопотун             

 

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"