Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Школа з 1 вересня: деталі та правила щодо навчання в умовах карантину

Сьогодні більшість дітей по всій Україні нарешті пішли до школи. Якою ж буде освіта у новому навчальному році та що мають знати учні про освіту під час пандемії? В даній статті зібрані  правила, рекомендації та деталі, як проходитиме навчання в школі з 1 вересня.

1. Яким буде формат навчання в школі

Тут варто зважати регіон, в якому розташована школа. Але всі вони поділені на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони захворюваності. Так, в останній зоні навчання буде дистанційним.

2. Правила для шкіл щодо навчання

Міністерство охорони здоров'я надало рекомендації щодо організації навчального процесу в школах.

За новими карантинними правилами, до школи дитину тепер не пустять без маски. Єдине виключення – для учнів молодшої школи.

Правила навчання в школі:

учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи респіратора;

в "помаранчевих" регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках. Натомість вчителі, які працюють в "жовтій" або "зеленій" зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції, викладати можна без масок;

допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу. Якщо у когось буде температура понад 37,2 °C, то їм буде заборонено працювати.

у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;

дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку;

забороняється вхід до приміщення школи батькам або іншим супроводжуючим дитини, за винятком осіб з інвалідністю;

бажано проводити всі заняття протягом дня в одному кабінеті. По можливості, їх взагалі краще організовувати на відкритому повітрі;

щоб мінімізувати контакти між учнями, школа має відчинити всі двері та організувати для кожного класу індивідуальний маршрут;

при складанні розкладу варто використовувати модульний підхід з гнучким графіком початку і закінчення занять для різних класів.

щонайменше 10 хвилин мають щодня провітрювати приміщення після кожного заняття;

у кінці робочого дня обов’язково провести дезінфекцію поверхонь (дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).

Також перед початком занять педагоги повинні опитувати учнів про самопочуття і наявність симптомів COVID-19.

3. Як працюватимуть шкільні їдальні

З нового навчального року в шкільних їдальнях заборонено організовувати харчування дітей за принципом "шведського столу". Так, між столами обов'язково повинна бути дистанція (не менше півтора метра). Також за ним мають сидіти не більше 4-ьох учнів одночасно.

Також рекомендують школам скласти розклад харчування для різних класів, щоб не було скупчення у приміщенні.

До того ж, всі працівники їдалень повинні працювати в захисних масках і одноразових рукавичках, а касири чи інші працівники їдалень, які видають страви, зобов'язані використовувати захисні щитки.

4. Що робити, якщо в учня виявили симптоми COVID-19

У МОН поділилися інструкцією про те, що робити адміністрації школи, якщо у дитини виявлять ознаки COVID-19.

Що робити у разі виявлення у дитини ознак коронавірусу:

Вчитель має повідомити по телефону про цю ситуацію чергового адміністратора та медпрацівника. Школа після цього має проінформувати батьків дитини.

Медик закладу має ізолювати дитину в окрему кімнату та обмежувати вхід до цього приміщення. Учневі одягнути маску і не знімати до обстеження. У разі потреби медпрацівник повинен викликати швидку медичну допомогу.

Вчитель має провести інструктаж з іншими дітьми, які контактували з дитиною, в якої виявили ознаки хвороби. Дітей з класу цього учня варто ізолювати. А надалі перевести їх на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.

Також варто повідомити про виявлення дитини з ознаками хвороби районне управління освіти. А ця структура має вже інформує управління Держпродспоживслужби.

Враховуючи той факт, що Херсонщина знаходиться у «зеленій» зоні, олешківські діти сьогодні прийшли до стін рідних шкіл. Проте головна умова – це дотримання усіх вимог Головного санітарного лікаря України, визначених постановою № 50 від 22.08.2020.

Ознайомитися із текстом постанови можна тут:

https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/документи/Головний%20Санітарний%20лікар/Постанова%2050.pdf

 

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ
У США дорікнули Україні
Дата: 28 March 2024, 9:40 pm


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"