Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Третя хвиля мобілізації - кому варто готуватися до війська?

Третя хвиля мобілізації - кому варто готуватися до війська?

Верховна рада України 22 липня підтримала Указ Президента «Про часткову мобілізацію». Під час представлення цього документа у парламенті секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Парубій зазначив, що чергова хвиля мобілізації потрібна для того, щоб підсилити позиції українського війська та для проведення часткової ротації бійців у зоні антитерористичної операції.

Відповідно до прийнятих змін до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» збільшився граничний вік військовозобов'язаних. Згідно статті 28 розряди запасу та граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі наступний:

1. Запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди, що
встановлюються залежно від віку військовозобов'язаних.
2. Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають
військові звання рядового, сержантського і старшинського складу,
поділяються на розряди за віком:
1) перший розряд - до 35 років;
2) другий розряд - до 50 років.
3. Особи офіцерського складу, які перебувають у запасі, поділяються на розряди за віком:
1) перший розряд:
молодший офіцерський склад - до 45 років;
старший офіцерський склад:
майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) - до
50 років;
полковник (капітан 1 рангу) - до 55 років;
вищий офіцерський склад - до 60 років;
2) другий розряд:
молодший офіцерський склад - до 55 років;
старший офіцерський склад:
майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) - до
55 років;
полковник (капітан 1 рангу) - до 60 років;
вищий офіцерський склад - до 65 років.
4. Граничний вік перебування в запасі другого розряду є
граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві.
5. Військовозобов’язані-жінки, незалежно від присвоєних їм
військових звань, зараховуються до запасу другого розряду.
Граничний вік перебування їх у запасі встановлюється 50 років.

Призиватися будуть переважно військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського, старшинського складу" та офіцери, що мають відповідні військові спеціальності. Термін мобілізації, на який призивається особа, складає 45 діб.

Відповідно ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадянин зобов’язаний з’являтись за викликом до військового комісаріату для постановки на військовий облік та визначення призначення на військовий час. Тобто особа, прибувши до РВК, проходить медичне обстеження на придатність для проходження служби, стає на військовий облік з визначенням місця реєстрації та фактичного проживання, після чого особі забороняється змінювати місце проживання без повідомлення відповідного органа.

Військкомати будуть призивати, перш за все, тих, кого вважатимуть за необхідне. І у них (військкоматів) є норма виконання, доведена на кожен район, місто, селище, село, вказані певні військові спеціальності, професії та категорії, за якими треба призивати людей. А якщо виявляється, що таких людей недостатньо, то тоді призиваються інші люди, але ті люди, які не служили в армії, перед тим, як потрапити на будь-які дії, передусім проходять підготовку в спеціальних таборах – це триває, як правило, місяць.

А хто не підлягає призову в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ст.23 написано чітко, це:

- військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації;
- визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців;
- чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років;
- жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;
- зайняті постійним доглядом за якоюсь особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд;
-студенти, які навчаються на денній формі навчання;
- народні депутати.
Також для мобілізованих громадян, відповідно законодавства, передбачається надання соціальних гарантій на період проходження ними військової служби:
- їм виплачується грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби;
- на них поширюється весь комплекс гарантій соціального та правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців;
- за ними зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (при одночасному отриманні грошового забезпечення в якості військовослужбовців).
- їм нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися в день демобілізації;
- зберігається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців;
- продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.

До речі, на службу йдуть і діти політиків. Так, сина депутата Анатолія Гриценка, 35-річного Олексія, ще 2 травня призвали в армію. Раніше Гриценко-молодший строкову службу не проходив, але 12 років тому закінчив військову кафедру КПІ. Добровільно до лав Нацгвардії записався син Сергія Пашинського Антон. Щоправда, не всім дітям політиків повістки вже прийшли. Але, за словами депутатів, їхні діти «косити» від армії не будуть. Наприклад, як заявив регіонал Нестор Шуфрич, якщо його синам раптом прийде повістка в армію, він відпустить їх захищати батьківщину. За словами народного депутата від фракції «Батьківщина» Олександра Бригинця, «відкосити» ні в кого з родичів політиків не вийде.

Варто відзначити, що для тих, хто готовий вдаватися до якихось хитрощів, аби відтермінувати свою появу у військкоматі, передбачені штрафи, розмір яких можна назвати смішним. Зокрема, тим, хто не з’явився у військкомат після отримання повістки, загрожує штраф від 85 до 119 грн. А якщо хтось навмисно знищить приписне свідоцтво або військовий квиток, за це передбачений штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Натомість, за ухилення від призову за мобілізацією передбачена вже серйозніша відповідальність, згідно з ст. 336 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. Слід зазначити, що призовник особисто повинен розписатися в отриманні повістки, а не сусіди або родичі. Повістки мають право вручати працівники комісаріату, міліції, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Указ Президента «Про часткову мобілізацію» викликав у людей занепокоєння. Мовляв, якщо потрібно збільшувати кількість військових, значить війна стає серйознішою, зростає загроза з боку Росії.

Однак, військовий експерт Володимир Гулима заспокоює, що продовженням призову до української армії не варто надто перейматися, бо це нормальний процес в умовах, що склалися в Україні.

«Це продовження того, що відбувалося в нас від березня. Треба розуміти, що людей, які були у зоні АТО від самого початку, вже треба замінювати. Тому чергова хвиля мобілізації – це планомірна робота, тут немає нічого дивного. Крім того, росіяни надалі продовжують зазіхати на нашу територію, тому треба продовжувати укріплювати кордони, розгортати нові сили й засоби. Таким, мабуть, і є основне призначення цієї мобілізації», – пояснив експерт.

Іще. Нам треба мати мобілізаційний ресурс. Усі в державі повинні пройти вишкіл, але на передовій будуть тільки професіонали. Щойно мобілізовані в зону дії АТО не потраплять. Вони перебуватимуть на службі в частинах тилового забезпечення.

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ!
Країна в небезпеці! Тільки разом ми захистимо блакитне небо та жовті лани, сміх дітей та радість матерів. Запишись добровольцем до лав Збройних Сил України – врятуй Країну!
Запис проводиться в Цюрупинському міському військовому комісаріаті.


Прес-служба Цюрупинської районної ради
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ
У США дорікнули Україні
Дата: 28 March 2024, 9:40 pm


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"