Новости > На території Цюрупинського району почастішали телефонні шахрайства

На території Цюрупинського району почастішали телефонні шахрайства


20 лютого, 22:42.
На території Цюрупинського району почастішали телефонні шахрайства

На території Цюрупинського району почастішали телефонні шахрайства.

Як приклад, до чергової частини Цюрупинського РВ надійшло звернення від мешканки м. Цюрупипнськ про те, що на домашній телефон зателефонувала невідома особа та представилась працівником міліції і запропонувала заплатити гроші за її сина відстутні 5000 грн, який начебто затриманий за скоєння злочину. Після чого вона зателефонувала своєму внукові, який зателефонував невідомій особі та в ході розмови зрозумів, що невідомі особи шахрайським шляхом хочуть заволодіти грошовими коштами.

Також, жителю м. Цюрупинська на мобільний телефон, зателефонувала невідома особа, яка представившись працівником міліції, пояснила, що син потерпілого знаходиться в міліції і те, що для того щоб припинити розгляд справи відносно нього потрібно відправити грошові кошти в сумі 650 гривень на банківську карту. Далі потерпілий направився в магазин до терміналу, який знаходиться в м. Цюрупинськ. Перебуваючи біля банкомату і розмовляючи з шахраєм, потерпілий за його вказівкою дав мобільний телефон продавщиці, яка допомогла йому відправити грошові кошти через термінал «Приватбанк».

Після цього потерпілий пішов додому де виявив, що його син знаходиться вдома і що він не перебував в міліції.

Телефонні шахрайства та онлайн махінації, не дивлячись на постійні попередження міліції, нажаль актуальна проблема сьогодення. Всі добре знають схему злочину, але все ще потрапляють на вудочку аферистів.

Нагадуємо вам, що зазвичай зловмисники телефонують переважно вночі, коли люди відпочивають і через різке переривання сну не можуть ясно мислити та правильно оцінити ситуацію. Шахраї повідомляють, що рідними скоєно смертельне ДТП, вашого сина затримала міліція за завдання тілесних ушкоджень або інший злочин. За звільнення від кримінальної відповідальності зловмисники вимагають перерахувати певні суми грошей на банківські рахунки.

Аферисти використовують соціальні мережі, користувачі яких викладають майже повну інформацію не лише про себе, а й про близьких. Дзвінок лунає в ночі. Досить кілька хвилин розповідей про жахи, які чекають на сина чи доньку, підтверджених приватною інформацією з тієї соцмережі,і збентеженні батьки, навіть не спробувавши вийти на зв'язок з дитиною, добровільно перераховують або віддають гроші невідомо кому.
В шахраїв немає нічого святого! В мережі Інтернет лиходії дізнаються про дані безвісти зниклих патріотів-захисників в зоні АТО і намагаються видурити в батьків гроші. Яскравий приклад цього, до Цюрупинського РВ надійшло повідомлення від жительки с. Козачі Лагері, що їй телефонує невідома особа і повідомляє, що син, який перебуває в зоні АТО в полоні. За свободу сина потрібно перерахувати кошти на рахунок.

Лиходії надсилають СМС з пропозиціями скористатися послугою на кшталт «ви виграли авто», «дізнайся долю за лініями руки» тощо. Надішліть на рахунок певну суму грошей і завтра отримаєте цінний подарунок – авто.

Частішають випадки, коли громадянам телефонують невідомі особи, представляються банківськими працівниками та повідомляють про начебто виникнення проблем із банківськими рахунками, або іншими проблемами, що можуть призвести до зникнення грошей із банківських карток. При цьому особа, що телефонує пропонує вирішити питання телефоном і просить співрозмовника назвати реквізити банківських карток на якій у потерпілого зберігаються грошові кошти. Отримавши необхідну інформацію, шахрай запевняє, що всі проблеми будуть вирішені. Проте у подальшому всі грошові кошти зникають. Запам’ятайте! Не потрібно «йти на поводу» у цих осіб, навіть якщо вам по телефону повідомляють ваші анкетні дані та переконливо запевняють у необхідності здійснення певних дій та операцій з банківськими картками або повідомленні певної інформації. Та якщо з вами трапилась така подія, необхідно одразу ж повідомляти про неї в правоохоронні органи для відповідного реагування.

Щоб не стати жертвою шахраїв дотримуйтесь наступних рекомендацій :

- передзвоніть своєму родичу, який можливо опинився у такій ситуації та переконайтеся, що з ним усе гаразд;
- з’ясуйте особисті дані людини, яка вам телефонує (прізвище, звання, де працює), у якому саме райвідділі знаходиться ваш родич, що він скоїв;
- обов’язково передзвоніть до чергової частини, яку вам назвали, щоб пересвідчитись у достовірності інформації;
- попросіть час на обдумування. Зазвичай, шахраям не вигідно довго чекати, адже тоді ви починаєте мислити критично і можете самостійно зателефонувати до міліції.
- зателефонуйте до концентру банка, в якому обслуговуєтесь та дізнайтесь всю необхідну інформацію.


Інспектор РН та ГФ Кудря Н.М.
Вернуться назад