Новости > У Цюрупинську результати виборів оголошені з затримкою

У Цюрупинську результати виборів оголошені з затримкою


7 листопада, 08:18.
У Цюрупинську результати виборів оголошені з затримкою

Цюрупинська міська виборча комісія затвердила протокол про підсумки виборів депутатів міської ради з порушенням строків встановлених Законом України «Про місцеві вибори», оголошення протоколу мало бути 4 листопада, але відбулося лише 5 листопада. Спостерігачі ОПОРИ з’ясовували причини порушення. Коментар з приводу порушення строків надав ОПОРІ голова Цюрупинської міської виборчої комісії. Він це пояснює тим, що у комісії було дуже велике навантаження щодо опрацювання протоколів про результати голосування.

Багато протоколів були не прийняті з першого разу від дільничних виборчих комісій, а відправлені на складання «Уточнених» протоколів. До комісії також надходили протоколи, в яких були допущені помилки, що не дозволяли встановити правильні результати голосування. Тому були призначені шість повторних підрахунків голосів. Саме це стало основною причиною затримки. Також від суб’єктів виборчого процесу надходили скарги, які розглядала комісія, і цей фактор теж вплинув на строки встановлення результатів.

Нагадуємо, що ч.1 ст.86 Закону України «Про місцеві вибори» передбачає: «Виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в територіальних виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів не пізніше як на десятий день з дня голосування встановлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі».

Додатково: До Цюрупинської міської ради обрано 26 депутатів від восьми політичних партій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 5 мандатів, ВО «Батьківщина» – 5, «Опозиційний блок» – 4, «НАШ КРАЙ» – 3, «Партія 5.10» - 3, «УКРОП» - 2, «Радикальна партія Олега Ляшка» - 2, «Соціалісти» – 2.

Громадянська мережа ОПОРА


Вернуться назад