Новости > Профілактика дорожнього дитячого травматизму в Олешках

Профілактика дорожнього дитячого травматизму в Олешках


21 жовтня, 08:11.
Профілактика дорожнього дитячого травматизму в Олешках

З метою подальшого проведення комплексної профілактичної роботи Олешківського ВП, щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму на території Олешківського району, продовжено систематичну роботу з навчання дітей безпечному поводженню на вулично-дорожній мережі, недопущення дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх напередодні та під час осінніх шкільних канікул.

Чому діти й молодь піддаються більшому ризику дорожньо-транспортного травматизму? На відміну від дорослих, діти, у яких когнітивні й фізичні функції ще перебувають у процесі становлення, не можуть повною мірою орієнтуватися в складній обстановці дорожнього руху. Вони часом не в змозі точно оцінити дистанцію й швидкість руху транспорту, вчасно зробити маневр або звільнити дорогу, що обумовлює їхню уразливість як пішоходів. Підлітковий і юнацький періоди - це час, коли молоді люди починають прагнути до випробування своїх можливостей, цей життєвий період часто супроводжується тяжінням до ризику на дорозі. Деякі вважають особливим видом «молодецтва» можливість перебігти дорогу в безпосередній близькості від автомобіля, що швидко рухається. Нерідко такі «подвиги» закінчуються досить сумно. В ПДР України у розділі 4. чітко прописано: п. 4.4. «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху». Тому, кожен пішохід повинен вживати заходів безпеки, батьки повинні при виборі одягу школярам враховувати, що він буде рухатись темними вулицями, а ранньою весною розпочинається погіршення погоди тумани тощо, традиційно зростає кількість ДТП. Це пов'язано з погіршенням погодних умов та іншими об'єктивними причинами, яких не враховують водії, особливо молоді. Дороги в Україні погано освітлюються, а пішоходи з настанням сирої погоди одягаються у темний одяг і зливаються на дорозі з темрявою.

При русі в темний час доби по неосвітлених шляхах водій бачить тільки ту частину дороги, що освітлена фарами автомобіля. При цьому здатність очей до сприйняття світлових контрастів гірше, ніж при денному світлі. Особливо важко помітити на дорозі у вечірній та нічний час пішоходів. Фахівці з безпеки руху задумалися, як зробити пішохода помітним водієві? Відповідь, як це часто буває, підказала природа, а наука створила технологію, що рятує життя й знижує травматизм на дорогах. Відомо, що всі поверхні відбивають світло. Матові - менше, ніж блискучі або поліровані. На основі принципу світловідбивання вченими були розроблені спеціальні матеріали. Аксесуари ж, які пішохід може використати для свого пасивного захисту на дорогах. Водій має можливість побачити дитину зі світловідбивачем на одязі або рюкзаку зі значно більшої відстані, ніж пішохода без нього. Отже, вищі шанси, що ДТП не станеться. У пішохода існує ряд інших можливостей поліпшити свою помітність у сутінках. Наприклад, темний одяг набагато гірше помітний у темряві, ніж світлий: темна куртка відбиває лише 5% світла, що попадає на неї, у той час як світла куртка - 80%. Велосипедисти й водії моторолерів можуть використати флуоресцентний одяг, що робить їх помітніше в потоці. Світловідбивачі стали неодмінним атрибутом пішохода. Хотілося б підкреслити, що світловідбивач для пішохода - не просто атрибут особистої безпеки, але й лакмусовий папірець загальної культури, дисциплінованого, цивілізованого поводження на дорозі.

Радимо батькам дітей у ці осінні дні одягати школярів у яскравий одяг, який здалека видно на дорозі, додаючи до нього декілька флікерів. І обов'язково нагадати дітям правила переходу дороги!

Старший інспектор Новокаховського ВП к-н поліції О.В.Хабрат
Вернуться назад