Новости > Підсумки екологічного опитування

Підсумки екологічного опитування


1 грудня, 15:35.
Підсумки екологічного опитування

Протягом вересня-жовтня 2016 року в дошкільних навчальних закладах міста Олешки проводились екологічні акції «Сортувати сміття – це просто» та презентації проекту «Проблема роздільного збору твердих побутових відходів – починаємо з маленького!» батькам дітей в садках. В ході презентації учасникам зустрічей було запропоновано пройти анонімне анкетування.

В листопаді місяці відбулася презентація проекту в Олешківській гімназії серед дітей старших класів. Старшокласникам також було запропоновано пройти анонімне анкетування та виявити їх рівень обізнаності в поводженні з твердими побутовими відходами.

Метою дослідження було визначення громадської думки з питань впровадження курсів з екоосвіти в дошкільних навчальних закладах міста Олешки та готовності до впровадження роздільного збору сміття на прикладі садків.

До завдання дослідження входило: проведення анкетування та обробка отриманих матеріалів.

Для проведення дослідження була розроблена анкета, яка містить в собі 10 основних питань, що направлені на вивчення думки опитуваних щодо проекту.

Метод опитування – анонімне анкетування.

Строк проведення опитування: вересень-листопад 2016 року.

У опитуванні прийняли участь 134 дорослих респондентів та 58 старшокласників м.Олешки.

Висновки:
Серед опитаних 53,7% дорослих та 81% старшокласників проживають у приватному секторі. Лише 79,1% серед опитаних батьків обізнані щодо існуючих видів твердих побутових відходів, натомість цей процент серед дітей старших класів значно вищий та складає 93,1%.

В цілому респонденти виказують високу стурбованість екологічною ситуацією пов’язаною з твердими побутовими відходами, а саме 97% опитаних батьків та 93,1% опитаних старшокласників.

За результатами опитування батьків в дошкільних навчальних закладах м.Олешки, їх сім’я накопичує від 3 до 7 відер сміття за тиждень,а ось на думку старшокласників - кількість відер сміття за тиждень в їх сім’ї не перевищує 3.

Більш драматична ситуація склалася щодо обізнаності респондентів правильному поводженню з твердими побутовими відходами. 64,3% дорослих та 58,7% опитаних старшокласників викидають сміття у баки, та лише 11,1% опитаних старшокласників та 7,7% батьків віддають своє сміття на переробку. Повторно використовують деяке сміття лише сім’ї 4,8 % опитаних дітей та 10,7% опитаних батьків. Деякі респонденти навіть зізналися, що спалюють своє сміття, не розуміючи яку шкоду наносять навколишньому середовищу.

Незважаючи, що м. Олешки визнано екологічно чистим. Лише 28,4% опитаних дорослих та 10,3% старшокласників згодні з цим твердженням.

Рівень обізнаності як дорослих так і учнів щодо роздільного збору сміття вразив. Лише 6,8% опитаних старшокласників та 1,5% дорослих взагалі нічого не знають про роздільних збір сміття, його переваги та користь.

Ставлення опитуваних до впровадження курсів з екоосвіти у дошкільних навчальних закладах міста Олешки позитивне, 97,8% батьків та 79,3% старшокласників.

Схвалили установку кольорових контейнерів на території дошкільних навчальних закладів 92,5% дорослих та 89,7% старшокласників.

За результатами опитування можна стверджувати, що переважна більшість всіляко підтримує ідею з введення курсів з екоосвіти для дітей дошкільних навчальних закладів м. Олешки. Розуміючи, що прививати знання щодо правильного поводження з твердими побутовими відходами треба ще з малечку.

На запитання чи готові Ви до роздільного збору сміття 96,3% дорослих та 81% опитаних старшокласників відповіли позитивно.

Проект «Проблема роздільного збору твердих побутових відходів – починаємо з маленького!»
реалізовується в рамках конкурсу міні грантів проекту «Посилення громадянського суспільства у місцевих громадах», проведеного ГО «Нова генерація» за кошти Національного фонду розвитку демократії США (NED)»


Вернуться назад