Новости > ВІЛ-інфікований - ти не самотній!

ВІЛ-інфікований - ти не самотній!


24 квітня, 09:52.
ВІЛ-інфікований - ти не самотній!

Хвороба з назвою синдром набутого імунодефіциту (СНІД) прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для цієї інфекції не існує перешкод, СНІД однаково вражає чоловіків, жінок та дітей. За останні роки кількість ВІЛ – інфікованих людей на Херсонщині збільшилось в двічі. На кінець 2016 року в Олешківському районі знаходиться на обліку 320 хворих з ВІЛ інфекцією.

ВІЛ- це вірус імунодефіциту людини, який розмножується в організмі людини і викликає зниження імунітету, за рахунок чого розвиваються інфекція. Останньою стадією ВІЛ-інфекції є СНІД. Зараження ВІЛ-інфекцією можливе статевим шляхом, через кров, парентерально та від матері до дитини під час вагітності або годування груддю. Багато інфікованих вірусом не мають симптомів захворювання, тому виявлення осіб з Синдромом набутого імунодефіциту або 4 клінічною стадією переважає, що збільшує ризик передачі ВІЛ – інфекції від хворої до здорової людини та їй смертності.

На ранніх стадіях ВІЛ інфекції характерні такі симптоми, як:
- Загальна слабкість;
- Головний біль;
- Підвищення втомлюваності;
- Підвищення температури тіла протягом тривалого періоду;
- Тривалі розлади кишківника;
- Кашель, що триває більше місяця;
- Збільшення всіх груп лімфовузлів;
- Запалення легень, які не піддається лікуванню.

Якщо своєчасно не почати проводити лікування ВІЛ-інфекції, то у людини постійно знижується імунно клітинний захист, а в результаті хвора людина стає чутливим до різних патогенних інфекцій таких, як:
- Герпес;
- Кандидоз;
- Стрептококковий менінгіт;
- Туберкульоз, та інші.

Неврологічні порушення можуть бути зумовлені як прямою дією вірусу на центральну нервову систему так і опортуністичною інфекцією. У той час як людина, інфікована ВІЛ, відчуває себе абсолютно здоровою, у його головному мозку можуть утворюватися ділянки демієлінізації, що призводить до так званого «придбаного слабоумства», паралічів, астенізації. Кількість таких хворих складає 25% від загальної кількості.
На диспансерному обліку в Олешківській ЦРЛ з синдромом набутого імунодефіциту знаходиться -69 чоловік ( 21,5%). У всіх цих хворих є симптоми ураження центральної нервової системи та її наслідків. У 2016 році в неврологічному відділені Олешківської ЦРЛ з діагнозом СНІД з ознаками порушення нервової системи проліковано 24 людини (34,7%). З них 7 (29,1%) хворих отримало групу інвалідності. За даними обстеження цих хворих на опортуністичні інфекції, такі як токсоплазмоз, криптококкоз, нейросифіліс, герпес-вірусні інфекції, а також лімфома ЦНС, перше місце посідають інфекції, викликані вірусом герпесу – 36%, другим за розповсюдженням являється токсоплазмоз – 29%. Незважаючи на те, що всі хворі отримали лікування у вигляді антиретровірусних препаратів та профілактику опортуністичних інфекцій, повноцінне лікування розладів центральної нервової системи, залишаються високі показники інвалідизіції та смертності таких людей, в першу чергу зумовлено це тим, що хворі виявляються з діагнозом СНІД у тяжкому стані.

Оскільки вакцинації проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникання ситуації, що несуть ризик зараження таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин, неухильне дотримування всіх правил особистої гігієни. При підозрі на ризик зараження своєчасно звернутися до лікаря для проходження безкоштовного тестуванні на ВІЛ-інфекцію.
Основним завданням для боротьби з ВІЛ інфекцією залишається своєчасне виявлення та призначення антиретровірусної терапії (АРТ). Використання АРТ дає змогу знизити показники захворюваності та смертності, зумовлених ВІЛ - інфекцією. Метою АРТ є максимальне пригнічення реплікації ВІЛ, відновлення функції імунної системи, подовження та підвищення якості життя ВІЛ - інфікованих. Та слід пам’ятати: якщо ти ВІЛ-інфікований – ти не самотній!. Олешківська центральна районна лікарня завжди готова допомогти в своєчасному лікуванні та психологічній підтримці усім хворим,
які живуть з ВІЛ.

Лікар-невропатолог Н.О. Попенко
Лікар-інфекціоніст Ю.О. Лєсна

Вернуться назад