Новости > День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3

День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3


19 травня, 22:37.

Всесвітній день вишиванки відзначають в Україні. У цей день українці вдягають вишиванки на роботу, навчання або просто прогулюються вулицями своїх міст.

 

Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції .

 

На відзначення дня вишиванки цього року Міська бібліотека №3 ім. К. Г. Кудієвського у співдружності з радою ветеранів Житлоселища провела захід « Вишиванка єднає українців». До заходу долучилися молодь, діти та ветерани праці.

 

Затишні зали бібліотеки прикрасили роботами з вишивки. Серед учасників заходу проведено конкурс за номінаціями: найкраща вишиванка – власна робота, найкраща вишита картина – власна робота, найкращий рушник – власна робота. Відзначено роботи Чумак Наталії, Переходової Ніни, Вередиби Тетяни та інших рукодільниць.

 

Справжньою окрасою заходу став гурт «Меридіан», який виконав низку українських та авторських пісень .

 

День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3

 

Учасники заходу ознайомилися з традиціями та історією вишиванки. Вишиванка є не тільки традиційної української одягом, але й оберегом. Символи та кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. У 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишиванок, після чого в Європі почався бум української вишивки, а в самій Україні почалися перші наукові вивчення вишиванки. На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana.

 

Слова Василя Дерія стали лейтмотивом заходу « Одягнімо вишиванки, друже, Хай побачить українців світ - молодих, відважних, дужих, у єднанні на сто тисяч літ».

 

До дня вишиванки бібліотека провела акцію "Бережи українське - носи вишиванку".

 

День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3

День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3

День вишиванки в Олешківській бібліотеці № 3


Вернуться назад