Новости > Стан травматизму за півріччя 2017 року

Стан травматизму за півріччя 2017 року


3 липня, 14:00.

Стан травматизму за  півріччя 2017 року

 

Якось непомітно промайнула перша половина 2017 року. У відділення виконавчої дирекції Фонду в Олешківському районі за перше півріччя зареєстровано 5 нещасних випадків, які за результатами розслідування визнано такими що пов’язані з виробництвом. Аналізуючи ці випадки можна констатувати той факт, що в 2017 році травмувань зазнали працівники підприємств установ та організацій в Олешківському районі.

 

В Голопристанському районі не зареєстровано за пів року жодного нещасного випадку. Це звичайно радує, але насторожує факт зростання травматизму в Олешківському районі. Звичайно основним завданням відділення Фонду, служб охорони праці, є забезпечення безпечних та нешкідливих умов праці для працівників на робочих місцях. Відповідна робота й проводиться головним страховим експертом з охорони праці відділення під час проведення профілактичних заходів в співпраці з спеціалістами відповідних категорій, керівниками підприємств. установ та організацій в повсякденній роботі. Мабуть якісніших результатів робота дала в Голопристанському районі, а в Олешківському районі відповідно потрібно ще досить плідно попрацювати, щоб покращити показники щодо зниження рівня виробничого травматизму.

 

Якщо більш детально розглянути випадки, які сталися з працівниками в Олешкчвському районі на протязі половини 2017 року, можна констатувати наступне. Три випадки сталися в першому кварталі, з них один випадок стався в січні, два випадки сталися в лютому. Причиною першого нещасного випадку став незадовільний стан території ( пішохідної доріжки), яку комунальні служби міста Херсона не привели в відповідний безпечний стан в період ожеледиці, у результаті чого під час пересування працівниця впала на слизькій поверхні і отримала важкі травми передпліччя. У лютому місяці один із випадків стався з причини невиконання керівником одної із організацій, який не забезпечив також в ожеледицю відповідного стану пішохідних доріжок на території своєї організації, внаслідок чого одна з працівниць впала під час пересування і отримала травму руки. У цей же день стався нещасний випадок з працівником приватного підприємця з м. Олешки. Причиною травмувань став напад невідомої особи з ціллю пограбування. Грабіжник наніс травми продавцю продовольчих товарів. У другому кварталі 2017 року сталося ще два нещасні випадки в Олешківського району, а сааме на одному з підприємств травмувався під час виконання посадових обов’язків штампувальник. Причиною травмувань стали, невиконання посадових обов’язків майстром дільниці , яка не забезпечила безпеку технологічного процесу та особиста необережність потерпілого ( працівника, який отримав травму), другий випадок стався з кухарем однієї з організацій району. Причиною травмування стала необережність самої потерпілої, яка під час виконання службових обов’язків нахромилася на пластикову ручку щітки для прибирання і травмувала око.

 

Всі вище перераховані випадки були розслідувані в найкоротші терміни, які передбачені законодавствам. Відділенням Фонду усім потерпілим за їх зверненням проведено відшкодування коштів, затрачених ними на лікування. Троє з п’ятьох потерпілих уже приступили до виконання своїх посадових обов’язків. Двоє потерпілих ще перебувають на амбулаторному лікування. Слід додати, що лікарняні листи на період лікування в зв’язку з травмуванням на роботі оплачуються також за рахунок коштів відділення Фонду в Олешківському районі. Хотілося б відзначити, що останнім часом все більше підприємств при настанні нещасних випадків підприємства вчасно звертаються до відділення Фонду з повідомленням про нещасні випадки, чим забезпечують повний соціальний захист своїх працівників внаслідок травмування на виробництві згідно вимог діючого законодавства. Що можна сказати про якість профілактики виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях районів? Інформованість спеціалістів відділення з 2014 року після відповідної постанови Кабінету Міністрів України про призупинення проведення перевірок стану безпеки умов праці стала значно меншою. Значно більше відповідальності лягло на служби з охорони праці підприємств, установ та організацій, які зобов*язані, згідно діючого законодавства забезпечити відповідні безпечні умови праці для своїх працівнків.

 

Головним стараховим експертом з охорони праці відділення Фонду в Олешківському районі за перше півріччя проведена наступна профілактична робота в напрямі запобігання випадків виробничого травматизму на підприємствах Олешківського та Голопристанського районів. У тісній співпраці з представниками органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування за участі представників Головного управління Держпраці в Херсонській області, профспілок та представників підприємств були проведені такі масові профілактичні заходи як 3 семінари з питань охорони праці.

 

Показовим став семінар, який проведено 25.04.2017 року на базі Олешківського районного будинку культури. Проведено 5 круглих столів. Надано керівникам, спеціалістам з охорони праці підприємств 110 консультацій з охорони праці. Взято участь в 27 нарадах з охорони праці трудових колективів районів. Надано допомогу в доопрацюванні та впровадженні СУОП 27 підприємствам, взято участь у проведенні одного конкурсу, зроблено 6 публікацій статей, поширено досвід з охорони праці на 13 підприємствах районів, проведено інші профілактичні заходи, направлені на знищення підгрунтя виникнення нещасних випадків на робочих місцях. У цілому робота з профілактики виробничого травматизму ведеться на всіх підприємствах, в установах та організаціях Олешківського та Голопристанського районів. Особливо хотілося б відмітити такі установи, як віділи освіти Олешківської та Голопристанської районних державних адміністрацій, установи та організації Олешківської та Голопристанської міських рад, підприємств Олешківського району - ТОВ «ЦПК», ТОВ «Дунапак Таврія», ТОВ «ВОДОКАНАЛ+», ТОВ «ЯМАК», ДП «Сіті торг», КЗ «Олешківська ЦРЛ» та інші. Підприємств Голопристанського району - ПП «Органік Сістемс», ФГ «Інтегровані агросистеми», ДП «Нова ком», КП «Міськтеплокомуненерго» ГМР , КП «Голопристанськиц міський центр фізичного здоровя «Спорт для всіх», КЗ «Голопристанська ЦРЛ» та інші.

 

Наостанок все ж хочу звернути увагу на те, що більшість нещасних випадків на виробництві сталися через людський фактор, коли люди потрапляють у халепу внаслідок ігнорування напрацьованих багаторічним досвідом правил та норм, які знайшли відображення у відповідних законодавчих актах, інструкціях та інших нормативних документах з охорони праці. Та, на жаль, і роботодавці питанням охорони праці відводять останні позиції. Причинами незадовільного стану охорони праці, що призводять до настання нещасних випадків на виробництві, у більшості підприємств є не лише погана технічна оснащеність, формальний підхід до розв’язання проблем, але й низький рівень загальної культури виробництва, що проявляється у ставленні працівників, багато із яких грубо порушують інструкції з охорони праці, і не зважають не тільки на досвід, а й на здоровий глузд і дуже легковажно поводяться в ситуаціях, що вимагають обережності і уваги.

 

Травматизм на виробництві завдає багато горя і страждань не лише конкретним людям, їхнім рідним та близьким, а й безпосередньо впливає на економіку країни, бо ці особисті трагедії виливаються в чималі суспільні втрати, негативно позначаються на рівні життя народу.

 

Шановні громадяни! Настійливо рекомендую вам при виконанні виробничих завдань бути максимально обережними та обачними, тому що ваше здоров’я є основним вашим багатством.

 

 

Член комісії з припинення головний страховий експерт з охорони праці відділення Фонду в Олешківсьому районі О.В.Козир


Вернуться назад