Новости > Європейський бібліоекскурс « Guten Tag! Німеччино!» в Олешках

Європейський бібліоекскурс « Guten Tag! Німеччино!» в Олешках


10 квітня, 16:02.

В Україні триває українско-німецький рік мов покликаний поглибити взаємну довіру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері.


З цієї нагоди в бібліотеці відбулося два засідання європейського бібліоекскурсу « Guten Tag! Німеччино!». Старшокласники Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 мали нагоду познайомитися з однією з успішних європейських країн, її федеральним та політичним устроєм, столицею, визначними історичними місцями та економічними здобутками.


А розповісти про цю країну з погляду українця, який прожив шість років у Німеччині я запросила Туришева Сергія. Сергій вивчав англійську та німецьку мови, отримав диплом Херсонського університету, деякий час працював. Гістьнаголосив на тому, що час вивчати німецьку, англійську мови. Дуже важливо відповідально поставитися до вибору професії, знайти свій особистий шлях. Закликав молодь виходити із зони комфорту, якщо хочете саморозвитку та кардинальних змін в житті. Держава зробила важливий крок назустріч українцям – відкриття безвізового режиму розкрило необмежені можливості.


Згодом виникло бажання зайнятись волонтерством у Німеччині, бо познайомився у рідному місті з волонтерами з європейської країни, що працювали у Цюрупинському будинку-інтернаті та зацікавився їх діяльністю. У Німеччині відбувся його волонтерський рік. Займався суспільно-корисною роботою з дітьми з психічними вадами та з восьмирічною дівчинкою - аутистом. Спілкування в мовному середовищі дало можливість вдосконалення знань з німецької, яку вивчав в Херсонському університеті. Згодом зрозумів, що для українців відкриваються безмежні можливості в Європі. Поставив собі за мету навчатись в Німеччині. Майже три місяці наполегливої підготовки і здано складні екзамени. Вступ до Technische Universit?t Chemnitz- університету в Саксонії став наступною сторінкою життя. Наполегливо вчився, вдосконалював мову, паралельно працював та нині отримав диплом європейського зразка.


Розповідь Сергія була насиченою, інформативною, яскравою та пізнавальною і звучала вишуканою українською мовою. Учні дізналися про особливості вступу до вузів Німеччини, де навчання навіть для іноземців безкоштовне. Але є особливості перебування іноземних студентів в Німеччині. В учасників заходів виникло безліч запитань, на які гість надавав цікаві вичерпні відповіді. Звісно, звучала і німецька мова. 
Проілюструвати тему ми намагалися виданнями , що є у фондах бібліотеки, оформивши виставку - презентацію «Відкрий для себе Німеччину в нашій бібліотеці». Серед них є і фотоальбоми, подаровані сім’єю Войханських.


Час швидко сплинув, коли завершилось засідання бібліоекскурсу, а розмова з читачами продовжилась вже за рамками заходу. У молодих людей виникло бажання продовжити спілкування в розширеному форматі, доки Сергій перебуває в Україні і має таку нагоду і бажання поділитись своїми враженнями і набутим особистим досвідом.


Наступне розширене засідання, організоване бібліотекою за сприяння, ініціативи і підтримки адміністрації Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, колеги Світлани Нещеретової відбулося у затишному актовому залі Дитячої музичної школи на Житлоселищі, 19, де на першому поверсі розташована і міська бібліотека.


Учасники нашого бібліоекскурсу вже були налаштовані на продуктивну відверту розмову з гостем, бо дискусії про можливості, що відкриваються перед молоддю у зв’язку з відкриттям безвізового режиму, тривали два тижні по завершенню першого засідання.


Сергій ділився своїм багатим досвідом, ілюструючи, що при бажанні немає нічого неможливого навіть для випускника Олешківської школи. Доводив, що наполегливе навчання, обов’язкове знання мов, осмислений вибір рейтингового вузу та затребуваної професії допоможуть досягти обраної мети.
Несподіваним і приємним для учасників заходу став невеличкий концерт – гість майстерно виконав декілька музичних композицій (одна з них - авторська) на акустичній гітарі, заспівав пісню німецькою мовою з репертуару «Rammstein».


Директор музичної школи Тетяна Мозгова з гордістю мені повідомила, що Сергій навчався в нашій музичній школі. І це теж гарний приклад!
Навчання, паралельно – робота, спорт, читання, подорожі, заняття музикою, спілкування з молоддю різних країн та співвітчизниками – такий насичений, різнобарвний світ молодого українця, який нині має можливість працювати на німецьку компанію у режимі віддаленого доступу, має наміри здобути досвід фахівця - програміста в Німеччині , а через деякий час повернутись в Україну, щоб долучитись до розбудови рідної країни.


Хочу відзначити, що наполегливість і такий спортивний характер виховала в Сергієві мама – Туришева Наталія, вчитель фізкультури Олешківської гімназії. Сподіваюсь, що і з нею відбудеться зустріч в бібліотеці, бо спортивні і життєві досягнення Наталії Анатоліївни варті окремої розмови.


А я, особисто, спілкуюся з юнаком вже дуже давно і вважаю його прикладом для молоді. Такі українці, як він, є майбутнім нашої Батьківщини. І в цьому переконалися учасники заходу, бо розмови про цікаву подію перенеслися вже за межі бібліотеки і навчального закладу.


На згадку про зустріч в бібліотеці рідного міста Олешки Сергій отримав невеличкі сувеніри, що вдалині від рідного дому будуть нагадувати , що його тут чекають рідні, друзі, читачі та наша міська бібліотека, яку, до слова, Сергій відкрив для себе вперше.


Сергій впевнений, що кризові ситуацїї породжують нові можливості. І в Україні такі можливості повинні відкритися. Настає час передових технологій та розвитку економіки.


Тож я бажаю випускникам , майбутнім студентам натхнення, гарних мотиваційних книжок, зустрічей з цікавими людьми, рішучості, готовності до викликів і бажання використовувати набуті знання на благо своє та рідної країни.

 

Наталія Никифорова, 
завідуюча бібліотекою №3 ім. К.Г. Кудієвського

Європейський бібліоекскурс « Guten Tag! Німеччино!» в Олешках

Європейський бібліоекскурс « Guten Tag! Німеччино!» в Олешках


Вернуться назад