Новости > Захід в міській бібліотеці №2 до Дня пам'яті героїв Крут

Захід в міській бібліотеці №2 до Дня пам'яті героїв Крут


29 января, 12:34.

Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте в історіографії досі немає цілісного опису крутянських подій.

Грудень 1917 року. Рада народних комісаріатів Росії ставить ультиматум українській владі – легалізувати більшовицькі військові загони в Україні й припинити їхнє роззброєння. Відмова вважатиметься оголошенням війни. Українська Центральна рада жодним чином не відповіла на ці вимоги, натомість проголосила IV Універсал, що проголошував незалежність Української Народної Республіки від Росії. 22 січня 1918 року країна опинилася у фактичному стані війни з більшовицькою Росією.

У той час з Харкова 20-тисячний більшовицький загін під командуванням Антонова-Овсєєнка попрямував захоплювати землі на сході України. З Росії наступав загін Михайла Муравйова – близько 6 тисяч осіб, переважно московських і петроградських червоногвардійців та матросів. Саме з ними доведеться зійтися у бою українським військам під Крутами.

Після того, як більшовики захопили Харківську, Катеринославську та Полтавську губернії, вони повинні були відправитися на Київ. І пішли. Залізницею.

Попри поразку у боях під Крутами, бійці виконали поставлене перед ними завдання – затримали наступ військ Муравйова на Київ. Відступ крутянців не був просто залишенням поля бою: відступаючи, крутянці зруйнували – принаймні, серйозно пошкодили – частину залізничного полотна, чим затримали більшовицький наступ.

 Найголовніше – ця затримка дала можливість завершити переговори з кайзерівською Німеччиною про підписання мирного договору, що означало міжнародне визнання Української держави і автоматично робило більшовиків окупантами території суверенної держави.

29 січня в Олешківській міській бібліотеці №2 відбувся захід приурочений цій діті, на якому були присутні учні-старшокласники зош №2 та учні воскреслої школи зі своїми вихователями. Було підготовлено історичний екскурс «Герої Крут – то слава українська», який відкрився піснею «Балада про Крути», книжкова виставка «Згадаємо юність, що горіла в Крутах».

 

Захід в міській бібліотеці №2 до Дня пам'яті героїв Крут 

Захід в міській бібліотеці №2 до Дня пам'яті героїв Крут

 


Вернуться назад