Новости > Статистика щодо травмувань працівників у 2019 році та соціальний захист Фондом застрахованих осіб

Статистика щодо травмувань працівників у 2019 році та соціальний захист Фондом застрахованих осіб


5 лютого, 11:17.

За підсумками 2019 року Фондом соціального страхування України зареєстровано 4 тисячі 394 потерпілих від нещасних випадків на виробництві. Це на 411 осіб менше, ніж за підсумками 2018 року. Водночас, кількість смертельно травмованих зросла порівняно з 2018 роком на 60 осіб та становить 440 випадків.

Олешківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області постійно співпрацює з керівниками і службами охорони праці  підприємств, установ та організацій з питань проведення якісної профілактичної роботи  із попередження нещасних випадків та  професійних захворювань під час виконання працівниками посадових обов’язків та виробничих завдань.

У 2019 році Олешківським відділенням Фонду зареєстровано 12 нещасних випадків, з них 6 випадків    визнано такими, що пов’язані з виробництвом, розслідування  2 нещасних випадків з поважних причин не завершене.  У цих випадках травмовано 11 осіб, з них 4 особи травмовано смертельно. У порівнянні з 2018 роком випадків, пов’язаних з виробництвом, сталося на 1  менше. Але потерпілих із смертельним наслідком зареєстровано на 4 особи більше.

Застраховані особи, які отримали травмування на виробництві, мають право на соціальний захист від Фонду, а саме наступні виплати:

  1. допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
  2. одноразову допомогу у зв’язку зі стійкою втратою професійної працездатності або смерті потерпілого;
  3. щомісячну виплату потерпілому у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;
  4. страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу нижче оплачувану роботу;
  5. щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;
  6. відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням.

            Крім того, у разі настання страхового випадку, за кошти Фонду здійснюються надання медичних і соціальних послуг. Зокрема, фінансуються лікування всіх прямих наслідків страхового випадку до відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого у разі визначеної в цьому потреби, проходження курсу реабілітації на базі санаторно – курортних закладів, проведення досліджень, здійснення оперативних втручань, ендопротезування, протезування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

 

Страховий експерт з охорони праці

Олешківського відділення УВД ФСС

України в Херсонській області                                                                          О.В.Козир 


Вернуться назад