Новости > Великдень в умовах карантину

Великдень в умовах карантину


8 квітня, 12:50.

    Дуже багатьох олешківців хвилює, як цього року будуть святкувати Пасху. Це велике свято у 2020 році припадає на 19 квітня, але через введення карантину на всій території України та ймовірності поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV, це питання залишається відкритим.

   Тож, дуже цікаво, що ж думають з цього приводу церковники та представники різних конфесій.
    У зв’язку з тим, що в Україні з дня на день зростає кількість хворих на коронавірус та напривеликий жаль, у нашому місті вже є летальний випадок, тож, як далі розвиватиметься ситуація – спрогнозувати дуже складно.

    Як відомо, у православних Великдень припадає на 19 квітня. Католики ж традиційно відзначатимуть Христове Воскресіння тижнем раніше – 12 квітня.

   З отриманої інформації з інтернет-ресурсів, ще невідомо, як саме церкви організують відзначення Великодня у таких надзвичайних умовах. Проте є припущення, що можливий і такий варіант, що пасхальне богослужіння відбудеться без вірян. Настоятелі розповідають, що дослухаються до всіх рекомендацій, звершують богослужіння і навіть готові залишатися самі у храмі. Деякі пропонують вести онлайн-трансляції, але майже всі говорять про те, що на місцевому рівні такі важливі рішення не ухвалюються. Мовляв, орієнтуватимуться на вказівки від вищого церковного керівництва. Усі рішення ухвалюють в Києві. Поки є вказівки станом на 18 березня. І вони їх дотримуються. Служби відбуваються, але у церкву не допускається більше десяти людей. Посилено миють підлогу, протирають ікони, використовують одноразові стаканчики, відбувається дезінфекція, провітрювання тощо.

    «Пасху в будь-якому разі не відміниш і не перенесеш. Можливо, люди стоятимуть на вулиці на відстані. Чи будуть в церкву заходити – це треба вирішувати на вищому церковному рівні. Однозначно Пасха буде, але чи з людьми, чи без людей, ще не відомо. Можливо, протягом дня люди будуть йти освячувати кошики, але як це буде та як це влаштувати? Та однозначно ще будуть якісь розпорядження» - діляться своїми думками священнослужителі.
   Ще дуже цікавими міркуванням поділився один з пасторів: «Церква пережила дуже багато всіляких катаклізмів. І я думаю, що нинішня ситуація не стане перешкодою для гідного вшанування Воскресіння Христового. Нам усім треба бути мудрими і виваженими. Церква – така інституція, де керуються послухом. І тому, якщо церква проголосить і рекомендує для добра людей і во славу Богові не бути присутніми на богослужінні, то це треба буде гідно прийняти, до цього слід буде дослухатися. І я певен, це не обмежить нашої радості від Воскресіння».
    Також відомо, що греко-католики уже проводять служіння онлайн, тому цілком готові до такого формату роботи у разі потреби. І вважають, що сьогодні у світі є багато технічних можливостей і це є вихід. Тому люди мають бути спокійні, вони повинні розуміти, що у такий скрутний період можна зустріти Воскресіння Господнє на відстані один від одного. Найголовніше – це не бути людям поруч, головне – присутність Бога у житті і серці кожного вірянина. Адже Господь є серед нас завжди.
   З ухваленням рішення про надзвичайну ситуацію й продовженням карантину церковники будуть думати, як правильно діяти, аби це було і в інтересах церкви, і безпечно для вірян. Поки що церкви намагаються жити таким чином, щоби з одного боку не припиняти діяльність, а з іншого – щоби не порушувати тих карантинних вимог, які встановила держава.
    Представники римо-католицької церкви спираються на рекомендації Ватикану, де уже вирішено зустрічати Великдень без людей.
    Здоров’я для них – один з найважливіших пріоритетів. Вони заохочують, людей максимально дотримуватися карантину та залишатися вдома. Тому єпископи надали дозвіл усім вірним, що в неділю вони не мусять бути на службі, тому що в католицькій церкві правлячий єпископ має таку владу. Вони також отримали інструкцію з Апостольського престолу з Ватикану, в якій ідеться про те, що добро вірних зараз має бути на першому місці. Тому вони готують своїх людей до Великодня, але у такий спосіб, щоб люди це переживали духовно. В прямій трансляції у засобах масової інформації, в інтернеті бажаючи мають змогу їх дивитися і таким чином єднатися духовно.

Вони намагаються донести людям, що вони повинні молитися вдома. Сила молитви від того не буде меншою. Не варто без потреби виходити з дому, навіть якщо дуже хочеться до храму.
     Представники баптистської молоді також рекомендують утриматися від будь-яких заходів. Зараз у середовищі баптистів ухвалено рішення не проводити загально церковних богослужінь. Для них Великдень – це не просто обрядовість, символічні дні, насамперед це спомин перемоги Христа, який воскрес. І у цьому році, напевно, вперше Пасха вийде за стіни молитовних будинків, церков. І відбуватиметься в домівках.
  
Тож, проаналізувавши вище написане та враховуючи ситуацію рекомендуємо, просимо і наполягаємо не проводити людні заходи, у тому числі й церковні. Переформовуватися на роботу в режимі онлайн. У представників різних конфесій є така думка, що після цієї світової пандемії церква уже не повернеться у звичний режим, що коронавірус змінить підхід до церковних питань, розділить все на до і після. Церковна спільнота мусить реагувати на вимоги часу. Церква повинна бути мобільною, вона мусить розвиватися й осучаснюватися.

 

Великдень в умовах карантину

 


Вернуться назад