Новости > У херсонському суді продовжується засідання у справі Олексія Журавка

У херсонському суді продовжується засідання у справі Олексія Журавка


6 квітня, 22:16.

У херсонському суді продовжується засідання у справі Олексія Журавка

5 квітня у Херсоні тривало підготовче засідання у справі Олексія Журавка, якому інкримінують злочин, передбачений ч.1 ст.258-3 КК України. Розповідаємо деталі засідання.

 

У Херсонському міському суді під час підготовчого судового засідання з розгляду кримінального провадження відносно колишнього депутата Верховної Ради від «Партії регіонів», прокурор заявив клопотання про ініціювання перед Касаційним кримінальним судом Верховного суду клопотання про визначення підсудності вказаного кримінального провадження, оскільки кримінальне правопорушення найбільш тяжкого злочину, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, є місто Донецьк Донецької області, яке є тимчасово окупованою територією.

 

Нагадаємо, стаття, про яку йдеться, називається «Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації». У разі доведення провини Олексію Журавку загрожує позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

 

Захиснику Журавку надали з центру безоплатної вторинної правової допомоги. Він у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання, обвинувачений же до суду не з`явився.

 

Так, Олексія Журавка підозрюють у вчиненні терористичних актів, порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї та вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади. Підозру йому у створенні терористичної організації та діях щодо повалення конституційного ладу України оголосила СБУ у грудні 2020 року заочно. Також Журавко є у базі Миротворец.

 

Ухвалою судді Херсонського міського суду Дорошинською В. Е., клопотання прокурора було задоволено та вирішено вказані матеріали направити до Касаційного кримінального суду Верховного Суду для визначення підсудності.

 

Наголошуємо на тому, що підготовче засідання не завершене, а триває.

 


Вернуться назад