Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Першим електричним трамваєм світ завдячує українцеві, могила якого знаходиться у Цюрупинську (відео)

-->
Першим електричним трамваєм світ завдячує українцеві, могила якого знаходиться у Цюрупинську (відео)

Трамваї щодня перевозять мільйони пасажирів по всьому світу. Для наших співвітчизників тут є особливий момент гордості, бо появі першого електричного трамваю світ завдячує українцеві.

Саме фізику з Полтавщини — Федорові Піроцькому — вперше спало на думку по дротах підвести електрику до рейок, на яких стояв трамвай, щоб звідти вона надходила до мотора.

22 серпня 1880 року, Петербург: для демонстрації винаходу Піроцький обрав найважчий двох'ярусний вагон кінної залізниці на 40 пасажирів. І він з легкістю рушив без допомоги тварин.

Швидкість становила 12 кілометрів на годину. Мешканці міста не вірили своїм очам, газети рясніли сенсаційними заголовками про чудо-транспорт. Здавалось, ніщо не могло стати на заваді технічному прогресу.

Але ж ні — власники кінних трамваїв вирішили будь-як завадити новоспеченому конкуренту. Надто багато грошей було вкладено у коней. Трамвай потішив петербуржців менше місяця.

Розчарований винахідник опублікував результати дослідів в Інженерному журналі й розіслав його фізикам з різних країн. Були серед них і німецькі брати фон Сіменс. Ознайомившись із кресленнями Піроцького, вони вирушили до українця, аби зустрітися з ним особисто.

А вже за рік, 1881 року, фірма Siemens відкрила першу у світі електричну трамвайну лінію за проектом винахідника. Наступні 5 років Західна Європа усі трамвайні лінії будувала за принципом Піроцького.

До української столиці черга дійшла аж за 11 років, і це при тому, що для Києва електричний трамвай іноді був єдиною альтернативою. Дніпрові схили настільки круті, що з ними не могли впоратися парові трамваї — не те що кінні. На сучасному Володимирівському узвозі навіть шестеро коней не могли підняти невеличкий вагон з пасажирами.

У червні 1892 року з Володимирського узвозу до вулиці Садовської рушив перший електричний трамвай. Згодом почався справжнісінький трамвайний бум: за 9 років такі машини з'явились у 15 містах імперії.


 

Могила Пироцкого в Цюрупинске

 

Оцените статью: 
+10
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter

-->


влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО