Видео > Євген Рищук: У лісосмуг повинен бути господар

Євген Рищук: У лісосмуг повинен бути господар


24 березня, 06:36. Євген Рищук, голова постійної комісії з питань промисловості, агропромислового комплексу, міжнародного співробітництва та інвестицій, підготував на розгляд колег-депутатів звернення щодо ситуації, яка склалася в області через масове вирубування лісових насаджень. Це питання сьогодні розглянула на своєму засіданні постійна комісія з питань земельних відносин та екології обласної ради.

Коментар Євгена Рищука: «Проблема збереження лісосмуг – це проблема всієї України. Я ініціював розгляд цього питання, воно буде винесене на сесію. Перше, постало питання: якщо затримувати тих, хто знищує лісосмуги, не можна пред’явити претензій – землі під лісосмугами не належать нікому. Немає у лісосмуг господаря. Ті лісосмуги, що у свій час були передані сільгосппідприємствам, вони, слава Богу, зберігаються, сільгосппідприємства займаються ними, більш-менш охороняють. Проте на сьогодні лісосмуги «у повітрі».

Ми хочемо звернутися у Верховну Раду, тому що рішення цього питання – саме у площині парламенту, а не області. Землі треба перевести в певний статус, ці лісосмуги передати чи то фермерам, чи то сільгосппідприємствам, щоб вони обслуговувалися, охоронялися і, таким чином, їх зберегти, що дуже важливо для нашої області», - відзначив Євген Рищук.

Дуже багато на засіданні комісії з питань земельних відносин та екології обласної ради було дебатів навколо видобутку піску, відзначив депутат. «Сьогодні дві компанії подавали заявки, які розглядали. Багато було дебатів, всі погодилися, що видобуток піску треба дозволяти, якщо це не буде офіційно, то буде «в чорну», а значить, не буде податків, робочих місць.

При цьому ми бачимо це так: компанії, які займаються видобуванням піску, повинні співпрацювати із сільськими радами, надати певні послуги – ремонти шкіл, дитячих садків. Ми наполягаємо на тому, щоб вони уклали угоди про співпрацю і лише так вони зможуть працювати.

Також піднімаємо питання контролю за видобутком – чи то податки платяться з реального видобутку, чи то податки сплачуються з того, що хочуть показати і показують», - підкреслив Євген Рищук.


Вернуться назад