Видео > Про безпеку дорожнього руху в Олешках (вiдео)

Про безпеку дорожнього руху в Олешках (вiдео)


26 серпня, 19:56.

Багато батьків мало не з колиски починають показувати малюкам букви і цифри, прагнучи якомога раніше навчити їх читати і рахувати. Але, на жаль, іноді не беруть до уваги те, що поряд з навчанням різним наукам дуже важливо вчасно познайомити малюкiв з правилами безпеки, серед яких провідне місце займають правила дорожнього руху.

 

Вiдомо, що у автомобільних пригодах нерідко гинуть або травмуються саме діти. У багатьох випадках це пов'язано з неправильною поведінкою водіїв, проте часом аварійні ситуації провокують i самі пiшоходи, через незнання або недотримання правил поведінки на проїжджій частині.


З метою вивчення правил дорожнього руху для дітей та дорослих в Олешках розпочався тиждень вивення правил безпеки на території нашого міста. Інспектори ДАІ відвідали та провели заняття серед вихованцiв дошкільних навчальних закладів. У ході заняття діти практично здобули знання по сигналах світлофора. Однак, правила дорожнього руху для дітей - це не тільки знання того, на яке світло можна переходити проїжджу частину. Як тільки малюк починає впевнено ходити і бігати, його необхідно привчати до думки про те, що на дорогу можна виходити тільки разом з дорослими. Причому тут не повинно бути ніякої демократії, адже на кону стоїть безпека та життя.

 

Загравшись, діти часто тікають на достатню відстань від батьків і при цьому часом вибiгають на дорогу. Найчастіше це невеликі проїзди між будинками, за якими машини їздять досить рідко, проте й тут дитину може підстерігати небезпека. Не варто сподіватися на те, що водій вчасно загальмує, знизить швидкість під час повороту або пропустить дитину. На жаль, правила дорожнього руху дотримуються далеко не всі (особливо на таких ось дрібних дорогах).

 

Тому малеу потрібно привчати до думки про те, що він і тільки він відповідає за власне життя. Також потрібно говорити дітям про правила дорожнього руху в контексті поїздок у громадському транспорті. Адже багато аварії трапляються якраз тому, що на зупинцi автобуса чи тролейбуса під колеса автомобіля вибiгають люди...

 

«Обов'язково треба коментувати ситуацію, вимовляючи щось на зразок:«Горить червоне світло, переходити дорогу не можна», «загорівся зелений - можна переходити». На регульованих перехрестях і переходах нерідко можна побачити дорослих людей, квапливих перебігти дорогу на червоне світло. Малюкові може бути незрозуміло, чому йому не можна, а комусь можна, тому в таких ситуаціях потрібно пояснити дитині, що дядько чи тітка порушують правила і роблять погано (при цьому не потрібно кричати на всю вулицю). Незалежно від того, регулюється перехід чи ні, необхідно вчити дитину уважно дивитися по сторонах, все так же коментуючи свої дії» - звернувся iнспектор Новокаховського вiддiлення нацiональної полiцiї Хабрат О.В до дорослих перехожих пiд час проведеня навання. 

 


Вернуться назад