Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Відділ культури


Олешківської районної державної адміністрації


«Вона в віки майбутні йти повинна»

Є люди, як свічки, -
Згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки, -
Горять і світять все життя.


Жодна зі світових літератур не може пишатися таким прекрасним сузір’ям жінок - письменниць, як українська література, а саме - Маруся Чурай, Марко Вовчок, Олена Пчілка, Ольга Кобилянська, Ліна Костенко. У цьому сузір’ї незгасною зорею сіяє ім’я Лесі Українки.

Хто вона, ця надзвичайна жінка? Леся Українка - Лариса Петрівна Косач, окраса і гордість української нації, одна з основоположників нової української літератури, геніальна поетеса і драматург, просто жінка, яка багато страждала, уміла кохати і хотіла бути потрібною.

145 - річчю від дня народження славної української поетеси працівники Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих, Цюрупинської районної бібліотеки для дітей, Цюрупинського краєзнавчого музею присвятили літературно-музичну вітальню «Вона в віки майбутні йти повинна!», на яку запросили учнів Цюрупинської гімназії, Цюрупинської ЗОШ№2 та Цюрупинського професійного ліцею.

Незабутнє враження на присутніх справила поява у залі дівчини в образі Лесі Українки. Цю роль зіграла учениця 11 класу Цюрупинської ЗОШ №2 Нестерова Ірина. Завдяки своєму артистичному таланту, умінню декламувати вірші, співати, грати на фортепіано, Ірина змогла всебічно відобразити на сцені особистість геніальної Лесі Українки.

Боротьба і праця. Таким було її життя. Було і кохання, перше, в невеличкому містечку біля Ялти, де Леся Українка лікувалась. Заглянуло в очі і навіки поселилось в серці.

Велике захоплення та аплодисменти викликала у присутніх театральна інсценізація ліричної зустрічі Лесі Українки з Сергієм Мержинським, революціонером - романтиком, який був «закоханий в Лесині очі». Роль Сергія Мержинського вдало зіграв талановитий учень 11 класу Цюрупинської гімназії Гмирін Олександр.

Не кожен великий письменник володіє даром писати для дітей, а Леся Українка - прекрасна дитяча письменниця. Це довів своїм виступом на святі маленький шанувальник творчості поетеси Рома Ямпольський, прочитавши віршик «На зеленому горбочку...».

Бібліотечні волонтери та члени «Читацького парламенту» дитячої бібліотеки також продемонстрували своє захоплення поезією Лесі Українки. Їх емоційні виступи справили приємне враження на присутніх у залі.

Поетеса безмежно любила свою Батьківщину, рідну мову, народні пісні. Ведучі заходу закликали гостей шанувати українську мову, розкривати для себе її велич й могутню силу, як це робила наша славетна письменниця.

Музичним подарунком для всіх стала пісня про Україну у виконанні учениці Цюрупинської дитячої музичної школи Патрикей Лії.

До уваги учасників та гостей заходу була запропонована книжкова виставка «Леся Українка – геніальна донька українського народу». Представлена присутнім художня та документальна література відображає творчий та життєвий шлях письменниці.

Захід пройшов урочисто, у теплій, дружній атмосфері в малій залі Цюрупинського Центру культури та дозвілля.

«Вона в віки майбутні йти повинна»
«Вона в віки майбутні йти повинна»
«Вона в віки майбутні йти повинна»

Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій за життя і несе зараз устами нашими, її потомків.

Тож, хай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як наша шана пам’яті геніальної дочки українського народу!
Оцените статью: 
+3
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО