Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Цюрупинчан предупреждают об опасности со стороны каракуртов

Цюрупинчан предупреждают об опасности со стороны каракуртов

Цюрупинський районий сектор та Головне управління ДСНС України у Херсонській області іформує щодо збільшення павуків у Херсонській області. Та збільшення випадків укусів.Медична служба надзвичайних ситуацій надає памятки з розясненням та правилами надання першої медичної допомоги при укусах.

ОБЕРЕЖНО! КАРАКУРТИ

Причини збільшення кількості павуків

Однією з причин збільшення кількості павуків, за думкою науковців, слід вважати різке зменшення поголів’я овець на території Херсонської області. Коли на Херсонщині активно розвивали вівчарство і було велике поголів'я овець, випадки укусів людей отруйними павуками-каракуртами були в регіоні рідкістю. Вівці, яких випасали на пустищах та інших непридатних для землеробства площах (а саме там "квартирували" отруйні павуки), витоптували гнізда павуків, і тим самим знищували їх. Вівці - це одна з небагатьох тварин, яка не чутлива до укусів каракурта.
Але зараз, при дуже малій чисельності овець, павуки розплодилися і почали мігрувати не лише в населені пункти регіону (на присадибні ділянки, подвір'я), але й далі на північ, в інші області України. Вівці стримували збільшення популяції павуків, чого зараз немає.

Засоби застереження

Каракурти живуть переважно у сухій траві, харчуються комахами. Кусаються тільки самиці, в серпні вони охороняють кладки своїх яєць. Каракурт активний вночі.

Тому, відпочиваючи на природі, або працюючи у полі чи городі треба пам’ятати:

- якщо ви відпочиваєте на природі в наметі, то на землю біля входу в намет бажано покласти
шматок овчини – її запах лякає і відвертає як гадюк, так і отруйних комах, в тому числі і каракуртів;
- не варто гуляти у заростях із сухою травою;
- на городі чи в полі треба працювати лише в рукавицях та закритому взутті;
- не залишати речей, насамперед капці, надворі, бо в них може залізти павук;
- не притуляти до тіла оберемки сухої трави;
- не зривати павутиння у сухих безлюдних місцях.

Ознаки укусу каракурта.

Отрута каракурта (“чорної вдови”) в 15 разів небезпечніша отрути гримучої змії. Небезпечні укуси каракуртів тим, що люди не встигають вчасно звернутись за допомогою до лікарів: через 2–3 хвилини на місці укусу на шкірі з’являється маленька червона цяточка, потім починається гострий пекучий біль, і вже протягом 15–30 хвилин біль розповсюджується по всьому тілу. Отрута вражає нервову систему. Людина скаржиться на гострий біль в області живота, попереку, грудної клітини. У багатьох спостерігається задишка, прискорені серцебиття і пульс. Найчастіше
страждають ноги, оскільки людина наступає на нірку або на її господиню. Якщо вкушеному вчасно не надати допомоги, він може померти.

Що слід робити:

- відразу після укусу викликати “швидку допомогу”;
- негайно припекти місце укусу сірником (це необхідно зробити не пізніше як за 2 хвилини, доки отрута ще не встигла поширитись по всьому організму). Від високої температури отрута, що не встигла всмоктатися, розпадається;
- можна видавити із ранки перші крапельки крові і відсмоктати отруту, випльовуючи і споліскуючи рот;
- до прибуття “швидкої”, звільнити постраждалого від тісного одягу, покласти тверду поверхню, вкрити чимось теплим, тому що його звичайно знобить, дати пити башгато чаю, води, молока;
- дати постраждалому таблетку проти алергії;
- продезінфікувати місце укусу спиртом, горілкою.


Медична служба Головного Управління ДСНС України у Херсонській області

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"