Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Вчені готові допомагати аграріям Цюрупинського району

Відповідно до плану роботи щодо відродження вівчарства керівництво Асоціації фермерів та приватних землевласників Цюрупинського району в особі голови Віктора Пунгіна та директора Олександра Салецького 30 червня провело зустріч з представником німецької інвестиційної компанії «One Way Pro Gmbh» в Україні Віктором Власенком на якій обговорювалися питання розвитку напрямів вівчарства, виробництва м’яса, вовни та молока, побудови сучасних виробничих об’єктів та реального втілення цих планів в життя завдяки створенню потужного інвестиційного проекту.

Деякі Західні компанії сьогодні проробляють ряд перспективних варіантів інвестиційного співробітництва з окремими організаціями та підприємствами Херсонської області, в тому числі і в напрямку розвитку вівчарства. В процесі розмови було знайдено багато цікавих тем для співпраці в рамках тих планів, які робить Асоціація для відродження галузі вівчарства не тільки в районі, а й в області в цілому. Сторони узгодили питання про необхідність активного залучення до цього процесу вчених, спеціалістів, практиків.

Вчені  готові  допомагати аграріям Цюрупинського району

Відповідно до попередніх домовленостей 1 липня відбулася робоча зустріч виконавчого директора Асоціації Олександра Салецького з керівництвом Інституту тваринництва степових районів «Асканія Нова» в особі Неоніли Кудрик, заступника директора з наукової роботи, кандидата с.-г. наук., Людмили Жарук, вченого секретаря, заступника директора з наукової роботи, інновацій і науково-технічної діяльності, кандидата економічних наук, Павла Жарука, завідувача відділу вівчарства,
кандидата с.-г. наук, Ірини Лобачової , завідувачки лабораторії біології відтворення с.-г. тварин, кандидата с.-г. наук, Андрія Маслюка, завідувача лабораторії селекції овець та кіз, кандидата с.-г. наук.

В процесі розмови було окреслено варіанти майбутніх шляхів розвитку вівчарства на Херсонщині, зокрема у двох сусідніх районах – Цюрупинському та Чаплинському. Звичайно на основі сучасних підходів організації виробництва зробити повний замкнутий цикл в одному місці неможливо. Тому має бути комплекс по відгодівлі молодняка ягнят та доведення його до товарного виду з набором необхідного комплексу послуг для фермерських господарств та приватних сільгоспвиробників, які займаються вівчарством, а саме – ветеринарних, постачанні кормів, забійного цеху, охолодження продукції, логістичних послуг і. д. Інші господарства мають утримувати доросле поголів’я овець, а отриманий молодняк направляти до відгодівельного комплексу на основі взаємовигідних розрахунків. В першу чергу, як порекомендували вчені, потрібно орієнтуватися на ті породи, які успішно себе зарекомендували у нашому регіоні, а це в першу чергу м'ясо-вовняний напрям та ту кількість, яка може реально бути використана на початковому етапі організації такого виробництва. Отже працівники інституту готові допомагати аграріям у практичній реалізації намічених планів використовуючи власний науковий потенціал, досвід та матеріальну базу і виявили досить велику зацікавленість у можливій реалізації інвестиційного проекту.

Наступного дня відбулася така ж сама зустріч з керівництвом Херсонського державного аграрного університету в особі Володимира Вороненка декана біолого – технологічного факультету, доцента, кандидата с.-г. наук, Івана Мринського декана агрономічного факультету, доцента кафедри ботаніки і захисту рослин, Тетяни Нежлукченко завідувача кафедри генетики та розведення с.-г. тварин ім.В.П. Коваленка, професора, доктора с.-г. наук, Бориса Вовченка завідувача кафедри біології живлення тварин, професора, доктора с.-г. наук, Олександра Сморочинського доцента кафедри технології переробки та зберігання с.-г. продукції, інших викладачів та великої групи студентів.

Вчені  готові  допомагати аграріям Цюрупинського району

Головними темами розмови були: перспективи створення вівчарських комплексів м'ясо – вовняного напряму, пошук можливих шляхів вирішення кормової бази із врахуванням сучасних реалій – розпаювання земель, виведення окремих земель із сівозмін та зрошення, обов’язкове використання порід молочного напряму і на їх базі створення такого типу вівчарських комплексів, оскільки молочна продукція вівчарства завжди досить високо цінилася та кадрове забезпечення потенційних підприємств. Останнє питання викликало досить жваве обговорення, оскільки на зустрічі були також студенти, яких в першу чергу цікавить можливість працевлаштування після завершення навчання та отримання відповідного комплексу соціальних послуг, бо як правило, таке виробництво організовується у сільській місцевості.

Тому була досягнута домовленість щодо обміну даними між керівництвом університету та Асоціації у питанні навчання студентів, які можуть бути потенційними претендентами для виробничої діяльності та підвищення кваліфікації випускників попередніх років, які в даний час не працюють по отриманій спеціальності. Також було обговорено питання обов’язкового вирішення забою тварин та їх охолодження, зберігання та формування оптових партій для реалізації. З цією метою спеціалісти продемонстрували відеофільм про сучасну модульну бойню та зробили відповідні коментарі. Вчені інституту висловили сподівання, що такі інноваційні проекти мають враховувати інтереси науки, бо це дасть можливість проводити різноманітні експерименти, досліди у виробничому процесі, від чого виграють всі. Звичайно на державному та регіональному рівні має бути створена потужна програма підтримки розвитку вівчарства.

В рамках візиту генерального директора німецької інвестиційної компанії «One Way Pro Gmbh» пана Caglara Yilmaza в Херсон в середині липня цього року для встановлення взаємовигідного довгострокового співробітництва досягнута домовленість з керівництвом обох навчальних закладів про спільну презентацію всіх напрямів та ідей щодо розвитку вівчарства. Сподіваємось, що наше бажання та спільні зусилля зацікавлять закордонних інвесторів у відродженні досить потужної та унікальної галузі вівчарства, якою раніше славилася Херсонщина.

Олександр Салецький виконавчий директор Асоціації
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"