05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация |  Войти
Авторизация

Жителів міста Олешки запрошують на водохрещення

Жителів міста Олешки запрошують на водохрещення

Запрошуємо Вас на міське традиційне дійство – освячення води «Водохрещення Господнє», яке відбудеться 19 січня о 12.00 на території Дитячої юнацької спортивної школи (вул. Набережна). У програмі дійства: Водосвяття та занурення Хреста у воду, пригощання чаєм та домашньою випічкою, виконання українських та обрядових пісень.

З історії свята

Святом Богоявлення, відомим у народі як «Водохреща», «Ордан», «Ардан», «Йордан», «Відорощі», завершувалося різдвяно-новорічне дванадцятидення.

В українців, як і в іншихправославнихнародів, центральнемісцепід час свята Богоявленнязаймали обряди, пов’язані з водою. ВечірнапередодніВодохрещаназивали «другим Святвечором», «голодною кутею», «бабинимвечором» тощо. У цей день не виконували жодних господарських робіт, постували та готували кутю. Основні елементи 
святкової вечері на «голоднукутю» повторювали святвечірні традиції. Знов-таки «закликали мороз», підкидали кутю під стелю, «щоб бджоли роїлись», а за прикметами погоди визначали перспективи врожаю на майбутнє. Дорослі, а частіше діти, виходили на двір і зчиняли шум: галасували, били макогоном абополіном у рігхати, по порожніх цебрах, воротях тощо. Трапезу розпочинали свяченою водою, а потім кожний господар кропив нею усіх членів родини, хату, господарські будівлі, худобу, сільськогосподарські знаряддя тощо. Одночасно обкурювали всі приміщення пахучим зіллям і писали хрести на вікнах, дверях, домашньому начинні. Виконуючи ці магічні дії, сам господар або хтось із родини носив із собою обрядовий хліб, що за народними уявленнями надавало ритуалу особливої сили.

Оцените статью: 
+3
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО