05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация |  Войти
Авторизация

В Олешках розпочата робота по зменшенню популяції бездомних тварин

Бродячі тварини – незвані, але невід’ємні мешканці будь-якого населеного пункту. Причини їх появи пов’язані з безвідповідальність людини. Люди заводять собак та кішок, а награвшись викидають на вулицю. На вулицях тварини голодують, розмножуються, кусаються, гинуть під колесами авто, згуртовуються у зграї та загрожують людині. Дуже пощастить тій тваринці, яку візьмуть назад до сім’ї. Що робити, як розірвати це коло?

Наше місто не є винятком. Ми часто бачимо бродячих тварин на вулицях, біля сміттєвих баків, під під’їздами тощо. Хтось їх підгодовує, хтось проганяє. Але мало хто розуміє, що велика кількість бродячих тварин спонукає до появи інфекційних захворювань, найстрашніше з яких сказ. Вуличні тварини перші, хто стикається зі сказом. Заразившись самі, вони можуть заразити людей, особливо дітей. Нажаль, у сучасному світі не має ліків від сказу. Це захворювання смертельне. Єдиним визнаним у світі методом боротьби зі сказом є профілактичне щеплення. Щеплювати потрібно не тільки домашніх котів та песиків, але й вуличних. Доказано, що тільки коли тварина вакцинована ризик її зараження на сказ та зараження тих, хто контактував з нею зводиться до мінімуму.

Про  велику кількість бездомних тварин у нашому місті знає і Олешківський міський голова Воронов Дмитро, який у своїй передвиборній програмі  обіцяв боротися із даною проблемою. У минулому році депутати Олешківської міської ради виділили кошти на  профілактику поширення сказу у місті. Було прийнято рішення вакцинувати вуличних тварин. Цю роботу виконувати запросили харківську громадську організацію «ЗооКонтроль», яка вже зарекомендувала себе у Донецькій та Луганській областях та має неабиякий попит серед міст України і займається профілактичним щепленням та регулюванням чисельності бродячих тварин. Тож Олешки  отримали цілий комплекс послуг: тварин щеплювали, стерилізували, чіпували. Для надання таких ветеринарних послуг організація оснащена машиною відлову, операційним авто, причепом з вольєрами для утримання собак. Особливої уваги заслуговує операційна машина. Вона  обладнана за останнім словом техніки. У цьому мали змогу переконатися усі бажаючи.  Тут навіть є унікальний апарат «Біполярний коагулятор», який дозволяє «зварювати» живі тканини. Його ще називають «Зварювання Патона» - мрія всіх хірургів, адже він дозволяє проводити операції без крові у людей та тварин. Під час операції собачці під шкіру вводять чип. Це необхідно для того, щоб у майбутньому за допомогою сканера дізнатися коли тварина останнє була щеплена від сказу.

Після операції ветеринар декілька днів спостерігає за кожним чотирилапим пацієнтом. Якщо собака нормально приходить до тями, їсть та п’є, то  її можна відпускати у природне місце існування. Вухо кожного, обробленого таким чином песика, прикрашає зелена кліпса з надписом «Олешки». Зустрівши таку тварину у місті, можна бути певним, що вона щеплена від сказу та оглянута лікарем. Спільними  зусиллями міської ради та громадської організації «ЗооКонтроль» зроблені реальні кроки до попередження випадків сказу у місті та зменшення кількості тварин на вулицях м. Олешки.

Але на цьому спільна робота не закінчена. Керівництво міста розуміє, що регулювання чисельності безпритульних тварин та захист міста від сказу – це безперервна та копітка робота не одного року. Ще залишились не оброблені тварини, а вже щеплених песиків необхідно повторно вакцинувати у цьому році,адже ветеринари усього світу наголошують про необхідність щорічного щеплення від сказу усіх тварин, як домашніх так і бродячих. Захистивши  друзів наших менших, у першу чергу ми захищаємо людей.

За попереднім планом у 2018 році акція по відлову, вакцинації та щепленні бездомних тварин буде проведена повторно.

В Олешках розпочата робота по зменшенню популяції бездомних тварин

Оцените статью: 
+2
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО