Для зв'язку з адміністрацією: [email protected]
05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

В Олешківській бібліотеці пройшла година пам'яті «Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством!»

"Тут падають вниз на ліси і поля

Дощі, наче сльози гіркі і пекучі,

Тут криком кричить наша грішна земля

І в небо летять наші душі."

В.Шинкарук 26 квітня – 32 роки з часу Чорнобильської катастрофи (1986).

Організація Об’єднаних Націй оголосила цей день Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року в Україні сталася одна з найстрашніших трагедій в історії людства. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води і навколишнього середовища.

27 квітня 1986 року вчені зі Швеції піднімають тривогу - на Сході Європи сталася аварія на ядерному реакторі. І тільки після трьох тижнів замовчування – 14 травня – радянське керівництво виступить з першою офіційною заявою.

29 квітня 1986 р у газеті « Радянська Україна» на першій сторінці маленька замітка : жодних деталей, лише кілька сухих затверджених попередньо «зверху» речень про аварію на Чорнобильськый АЕС. На території України утворилася так звана 30-ти кілометрова «зона відчуження», з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.

Щоб почути історію, як це було насправді бібліотека запросила учасника тих трагічних подій, ліквідатора Чорнобильської аварії Салабуду Олега Павловича та його доньку, наукового співробітника Олешківського краєзнавчого музею Ольгу Салабуду.

Олег Павлович розповів учасникам заходу – випускникам школи №4 про виконання свого військового обов’язку ( на той час сержант відбував строкову військову службу у складі загону спецпризначення № 1408 та відряджений за наказом командування уже через 28 днів після вибуху атомного реактора).

Сім’ї пана Олега пощастило перебувати у складі Херсонської делегації два роки поспіль на 30 та 31 річницю на пам’ятних заходах безпосередньо у Чорнобилі. Враженнями від незвичайної подорожі поділилася Ольга Салабуда. Вона продемонструвала відеозаписи з відвідин, розповіла про свої емоції та відчуття, щоб читачі відчули жахіття та масштаб трагедії, відлуння якої суспільство, а особливо українці будуть відчувати ще довго. Адже Чорнобильська станція працює. Тривають роботи на укриттях реактора.

До дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС бібліотека підготувала виставку-спогад «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…». На ній представлені книги та періодичні видання, що розповідають про найбільшу техно-екологічну катастрофу ХХ століття, про односельців, що рятували Україну і світ, про наслідки Чорнобильської аварії сьогодні. Відкритою раною нашої землі є Чорнобиль. Це слово кожен сприймає з острахом та упередженням.

Чорнобиль – це відірваний від України край Батьківщини, це зона національної трагедії.

Шануймо людей, що ціною свого здоровя, а часто і життя рятували майбутнє світу! Велика шана і подяка нашому гостю Салабуді Олегу Павловичу!

ПАМ’ЯТАЄМО ПРО ЦЕ!

В Олешківській бібліотеці пройшла година пам'яті «Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством!»

В Олешківській бібліотеці пройшла година пам'яті «Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством!»

В Олешківській бібліотеці пройшла година пам'яті «Чорнобиль - виклик, не засвоєний людством!»

Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter



влажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"