05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация |  Войти
Авторизация

Жителів Цюрупинська запрошують на Водохреща

Жителів Цюрупинська запрошують на Водохреща

У Цюрупинську для жителів міста стало доброю традицією святкування Водохреща – останнього великого свята різдвяного циклу. Мешканців міста запрошують взяти участь в обрядових заходах – освячення води, яке відбудеться 19 січня об 11.00 на березі річки (вулиця Набережна, територія ДЮСШ). За традицією після проведення ритуалу охочі зможуть пірнути в освячену водойму.

Крім купання, на присутніх гостей свята чекає концертна програма, пісні й танці, народні гуляння. Також відвідувачі святкового дійства зможуть покуштувати зварений на відкритому вогні козацький куліш.

Завітавши на свято Водохреща, цюрупинчани отримають заряд здоров’я та енергії на весь рік.

Святом Хрещення (Богоявлення) Господня закінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по19 січня. Відповідно за біблійною розповіддю Христос був хрещений у водах ріки Йордан, це і дало другу назву цьому святу.

У цей день в усіх церквах освячують воду, яка набирає особливої сили та цілющості. Водохресною водою лікують рани, вона допомагає відвернути будь-яке лихо.

Вода – початок життя. Вода – одне з найбільш цінний обдарувань. В цей день на Русі було прийнято купатися в ополонці. Вважалося, що таким чином людина позбавляється від гріхів і набирається від води здоров’я.

Однак, щоб свято обмивання від гріхів пройшло за всіма правилами, за старовинними звичаями за день до цього належало строго постити. У переддень свята, в ніч з 18 на 19 січня було прийнято підбивати підсумок Святок, що почалися ще перед Різдвом. В такий вечір вся родина збиралася за столом, на якому були тільки пісні страви.

Після Водохресного вечора, на ранок відбувається хресний хід «на Йордань». У всіх містах і селах люди поспішають до священної води, щоб принести в будинок святої водиці. На річці вирубували ополонку у вигляді хреста. Найсміливіші за традицією занурювалися з головою – морози нікого не лякали.

Для того, щоб у домі завжди був порядок і спокій, свяченою водою прийнято окропити кожен куточок будинку, випити по ковтку і вмитися нею всім членам сім’ї.
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО