05542online Цюрупинск Онлайн Олешки Онлайн
Регистрация / Войти
Авторизация

Звернення Олешківського міського голови до громади з приводу поширення АЧС

Звернення Олешківського міського голови до громади з приводу поширення АЧС

Шановні олешківці! Серед загроз, що постали сьогодні перед Україною, є й такі, які можуть мати негативні наслідки для навколишнього середовища, власних господарств жителів громади та м’ясних продуктів харчування. За висновами Дніпропетровської РДЛВМ встановлено факт наявності африканської чуми свиней в адміністративних межах населеного пунту с. Праві Саги.

В Україні перші прояви хвороби зафіксовані у 2012 році. Однак, починаючи з 2014-го, їх кількість збільшилась і на сьогодні зареєстровано 31 випадок АЧС: 15 – серед домашніх тварин, 16 – серед диких. Швидке поширення збудника африканської чуми свиней та ускладнення епізоотичної ситуації викликає занепокоєння.

Тому звертаюсь до жителів сіл Саги, селища Пойми та міста Олешки, власників особистих селянських господарств, свиноферм, а також любителів полювання на диких кабанів. Хвороба не становить небезпеки для людей, люди не хворіють на АЧС. Однак, аби убезпечити своє господарство від африканської чуми та уникнути економічних збитків, варто дотримуватись основних заходів безпеки. Зокрема, не купувати м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках, годувати свиней тільки тією їжею, яка пройшла термічну обробку, унеможливити контакт свиней з дикими тваринами, тримати під постійним ветеринарним контролем тварин, які викликають підозру на захворювання.

Зважаючи на те, що основним джерелом поширення інфекції є хворі тварини, які виділяють у навколишнє середовище вірус, у разі підозри на АЧС домашніх свиней чи диких кабанів необхідно терміново сповістити фахівця ветеринарної медицини.

Пам’ятаймо: легше застерегти, аніж побороти! Якщо дотримуватися заходів безпеки, можна уникнути поширення хвороби на території нашої громади.


З повагою, Дмитро Воронов

Оцените статью: 
+6
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enterвлажность:

давление:

ветер:


НОВОСТИ УКРАИНЫ


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО